Woj. wielkopolskie

[FOTO] Wielkopolska: 29 nowych pojazdów specjalnych na potrzeby jednostek PSP

[FOTO] Wielkopolska: 29 nowych pojazdów specjalnych na potrzeby jednostek PSP

W bieżącym roku, ze środków finansowych budżetu państwa pozyskanych w ramach funduszu przeciwdziałania chorobie COVID-19 oraz w ramach zadań związanych z naborami wniosków ogłoszonymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dla przedsięwzięć z zakresu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych  lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, jednostki PSP z terenu województwa wielkopolskiego dokonały zakupu 29 pojazdów specjalnych:

  • 12 lekkich samochodów kwatermistrzowskich,
  • 8 lekkich samochodów operacyjnych,
  • 4 lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych,
  • 4 samochodów do przewozu ratowników,
  • 1 lekkiego samochodu ratownictwa medycznego.

Samochody SLKw trafiły do jednostek PSP w Czarnkowie, Kępnie, Koninie, Obornikach, Pile, Poznaniu (2 szt.), Rawiczu, Słupcy, Śremie, Wolsztynie i Wrześni. Samochody SLOp trafiły do jednostek PSP w Chodzieży, Jarocinie, Kaliszu (2 szt.), Kościanie, Krotoszynie, Nowym Tomyślu i Poznaniu. Samochody SLRr trafiły do jednostek PSP w Chodzieży, Grodzisku Wlkp., Poznaniu i Wągrowcu, samochody typu mikrobus trafiły do jednostek PSP w Poznaniu (2 szt.), Szamotułach i Turku, natomiast lekki samochód ratownictwa medycznego (karetka) służy w JRG i KP PSP w Pleszewie.

Pojazdy o łącznej wartości blisko 4.570.000 zł zostały zakupione w głównej mierze z funduszu przeciwdziałania COVID-19 (dofinansowanie w kwocie ok. 1.360.000 zł) oraz środków WFOŚiGW w Poznaniu (dofinansowanie w kwocie ok. 1.340.000 zł). Pozostałą część dofinansowania stanowią fundusze UE (kwota ok. 660.000 zł), środki pozyskane w ramach Funduszu Wsparcia PSP (kwota ok. 440.000 zł), środki KG PSP z firm ubezpieczeniowych (kwota ok. 430.000 zł) oraz pozostałe środki budżetowe (kwota ok. 340.000 zł).

Źródło: KW PSP w Poznaniu 

Strażacki.pl

W bieżącym roku, ze środków finansowych budżetu państwa pozyskanych wGaleria

Czytaj również