Częstochowa czwartek, 21 grudnia 2017

Wizyta ministra Mariusza Błaszczaka w CS PSP

Wizyta ministra Mariusza Błaszczaka w CS PSP

W spotkaniu, które odbyło się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, udział wzięli funkcjonariusze policji, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz słuchacze szkoły pożarniczej. Wcześniej, w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, minister Mariusz Błaszczak wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom, strażakom i strażnikom granicznym.

-W czasie, gdy wszyscy zasiądą do wigilijnej wieczerzy, by świętować – część z Państwa będzie na służbie. I właśnie dlatego, by obywatele mogli w spokoju spotykać się z bliskimi w te Święta, ktoś musi czuwać i dbać o bezpieczeństwo innych. Za tą służbę dziś Wam dziękuję! Mimo, że każdego dnia zmagacie się Państwo ze skutkami wypadków, przestępstw, z tym co niebezpieczne i groźne, to mam nadzieję, że świąteczne dni na służbie będą pełne spokoju i sprawią, że ilość koniecznych interwencji będzie jak najmniejsza – podkreślił podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak.

- Jestem dumny, że jesteście zawsze tam, gdzie potrzebuje Was społeczeństwo. Bardzo dziękuję za ostatni rok sumiennej i profesjonalnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa śląskiego i gości odwiedzających ten region. Bez wątpienia był to czas pełen zawodowych wyzwań, które realizowaliście na najwyższym poziomie. Świadczą o tym między innymi badania społeczne, z których wynika, że 89 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w naszym kraju, co jest rekordowo wysokim wynikiem. To bardzo ważna i dobra informacja, biorąc pod uwagę sytuację w niektórych krajach Europy- zaznaczył podczas spotkania szef MSWiA. 

Źródło: mswia.gov.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Kamil Czereba

Czytaj również