WOŚP przekaże sprzęt za 1.5 miliona złotych jednostkom OSP!

WOŚP przekaże sprzęt za 1.5 miliona złotych jednostkom OSP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże sprzęt ratowniczy jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z miejsc, które zostały dotknięte sierpniowymi nawałnicami. Fundacja na ten cel przeznaczy 1.5 mln złotych.

WOŚP przekaże sprzęt dla prawie 200 jednostek OSP. Będą to piły spalinowe Stihl MS 461, agregaty prądotwórcze 3-fazowe ECT 700 PGV, motopompy szlamowe WT 30 X oraz sprzęt medyczny, taki jak torby R1, deski ortopedyczne, defibrylatory i fantomy.

Sprzęt o wartości blisko 1,5 miliona złotych został już zamówiony i 6 października na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zostanie wręczony wszystkim jednostkom OSP. Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą ze wszystkich wpłat, darowizn, które wpływają przez cały rok do fundacji czytamy na fanpage Prezesa WOŚP Jurka Owsiaka.

Wyszliśmy z założenia, że nie organizujemy żadnej dodatkowej zbiórki, tylko w takiej sytuacji zadziałamy natychmiastowo. - pisze na swoim fanpage na facebooku Jurek Owsiak.

To druga pomoc tego typu. Po powodzi w 2010 roku Fundacja przekazała 444 jednostkom OSP sprzęt w postaci motopomp, a także agregatów prądotwórczych.

Foto ilustrowane Patryk Koniec

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl