Kostrzyn nad Odrą

Zabezpieczenie operacyjne Przystanku Woodstock 2017

Zabezpieczenie operacyjne Przystanku Woodstock 2017

W Kostrzynie nad Odrą w dniach od 3 do 5 sierpnia odbywa się festiwal „23 Przystanek Woodstock”. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej czuwają nad bezpieczeństwem uczestników imprez masowych i osób przebywających na terenie festiwalu.

Operacja zabezpieczenia festiwalu rozpoczęła się 2 sierpnia i potrwa do 6 sierpnia. Nad bezpieczeństwem festiwalu w pełnej gotowości czuwa 150 ratowników, którzy do dyspozycji mają 60 pojazdów. Strażacy rozlokowani na podoperacjach zabezpieczają teren 4 imprez masowych organizowanych w ramach festiwalu, teren przynależny do festiwalu oraz patrolują rzekę Wartę i Odrę. W operacji zabezpieczenia biorą udział ratownicy z województwa lubuskiego wspierani przez stacjonujący w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie n/O. odwód operacyjny, w skład którego wchodzą ratownicy z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Strażacy przez cały czas patrolują cały obszar objęty zabezpieczeniem i reagują prewencyjnie i interwencyjnie. Nad całością operacji czuwa funkcjonujący na festiwalu Sztab. Dowódcą operacji zabezpieczenia jest Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Przemysław Gliński.

W dniu 3 sierpnia inspekcji wszystkich podoperacji i Sztabu dokonał Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Sławomir Klusek. Komendant odwiedził również Zintegrowane Centrum Dowodzenia służb czuwających nad bezpieczeństwem.

Foto/info Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

remiza998 750 100px

kalendarze zmianowe

florian maly

Galeria

Strazacki.pl