Kraj

Zachodniopomorscy strażacy z nowym sprzętem

Zachodniopomorscy strażacy z nowym sprzętem
13 kwietnia br. przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyło sie uroczyste przekazanie 5 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych oraz 3 łodzi o łącznej wartości 5,8 mln złotych. 
 
W ręce strażaków, zarówno funkcjonariuszy PSP, jak i ochotników z OSP trafia kolejny sprzęt. Zakupiony jest dzięki dobrej współpracy samorządów – powiedział minister Joachim Brudziński.
 
Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dostały jednostki PSP ze Szczecina, Szczecinka i Pyrzyc. Kolejne dwa auta otrzymały OSP w Kierzkowie oraz Stanominie. Z łodzi korzystać będą strażacy z Ośrodka Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie oraz w Kamieniu Pomorskim. Jedną jednostką pływającą wraz z zestawem do ograniczania skażenia środowiska dysponować będzie OSP Bielkowo. 
 
Brudziński zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość nie jest ostatnim słowem i do druhów ochotników z gmin województwa zachodniopomorskiego, w najbliższych miesiącach trafi kolejnych 17 wozów ratowniczo gaśniczych. Przypomniał również, że w 2018 roku 63 strażaków oraz 19 aut z regionu Pomorza Zachodniego, brało udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. 
 
Źródło:MSWiA
Fot: MSWiA
Tekst: Mateusz Fido
Strażacki.pl

13 kwietnia br. przy Komendzie Wojewódzkiej


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus