Warszawa

Zmiany w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Zmiany w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Na początku listopada doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ze stanowiskiem pożegnał się generał Janusz Skulich. 
 
Generał Janusz Skulich przez 27 lat służył w Państwowej Straży Pożarnej, był między innymi Komendantem Wojewódzkim PSP w Katowicach oraz zastępcą Komendanta Głównego PSP.  Po odejściu ze służby na wniosek ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza został powołany przez Prezes Rady Ministrów Donalda Tuska na stanowisko dyrektora RCB. Pod koniec października przeszedł na emeryturę.  
   
1 listopada 2015 roku nowym dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa został dr Krzysztof Malesa. Jest specjalistą i analitykiem w zakresie zarządzania kryzysowego. Doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa zdobywał w sektorze prywatnym oraz przedsiębiorstwach państwowych. Brał udział w projektach z obszaru zarządzania ryzykiem, pozyskiwania informacji gospodarczej i analizy rynków bałtyckich. W Centrum pracuje od 2010 roku. 
 
Centrum zapewnia obsługę Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, ministra spraw wewnętrznych w sprawach zarządzania kryzysowego oraz pełni funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego.
 
O zmianach poinformowała Polska Agencja Prasowa.  
 
Strażacki.pl

Na początku listopada doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ze


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również