Tychy

Wyremontowano samochód wężowy w JRG Tychy

Wyremontowano samochód wężowy w JRG Tychy

Na początku marca po kilku miesiącach nieobecności do JRG Tychy powrócił samochód wężowy na podwoziu STAR. Jego nieobecność w koszarach spowodowana była gruntownym remontem przeprowadzonym w jednej z podkrakowskich firm. W ramach remontu pojazd został gruntownie przebudowany. W jego ramach wymienione zostały m.in.: zespół napędowy (silnik, skrzynia biegów), układ hamulcowy, kabina 2 osobowa z klimatyzacją, układ pneumatyczny. Wszystkie elementy metalowe pojazdu zostały wypiaskowane, wymieniona została cała instalacja elektryczna, naniesiona została powłoka antykorozyjna, a następnie całość została polakierowana.

Dodatkowo na pace pojazdu zdemontowane zostały bębny wężowe, zostały one zastąpione dwoma pojemnikami. W każdym z nich znajduje się obecnie 1500m linii gaśniczej (odcinki W -110). Pomiędzy pojemnikami zabudowany został przenośny zbiornik na wodę o pojemności 13m3. W bocznych skrytkach pojazdu znalazło się miejsce na agregat prądotwórczy oraz pilarki łańcuchowe do drzewa. Samochód zyskał również nowe oświetlenie ostrzegawcze oraz oświetlenie pola pracy w technologii LED, sygnalizacje ostrzegawczą oparto na modulatorze Vetulani TSA-200.

Koszt remontu pojazdu wyniósł ponad 100tyś złotych. Jest to pierwszy STAR 266 (SW 2500) tak gruntownie wyremontowany w szeregach śląskich jednostek. Z dniem wprowadzenia pojazdu na podział bojowy zmieniło się również jego oznaczenie z SW 2500 na SW 3000, a numery operacyjne pozostały bez zmian 641s80. Podziękowania dla KM PSP Tychy st. bryg mgr inż. Piotra Szojda za zgodę na przeprowadzenie zdjęć oraz funkcjonariuszy służby kwatermistrzowskiej za pomoc w realizacji materiału.

Info/foto dzięki uprzejmości Tychy112

Strażacki.pl

Na początku marca po kilku miesiącach nieobecności do JRG Tychy powrócił


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus