Łowicz

Związek kontra komendant

Związek kontra komendant

9 października br. Wojewódzki Zarząd Zawodowego Związku Strażaków ‘Florian’ zorganizował pikietę przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Pikieta została zorganizowana przeciwko działaniom st. bryg. Jacka Szeligowskiego - komendanta powiatowego PSP w Łowiczu. Związkowcy zarzucają mu m.in. obniżanie autorytetu w społeczeństwie i nadużywanie władzy. - Gdybym faktycznie nadużywał władzy, czy w inny sposób naruszał prawo, to zostałbym usunięty ze stanowiska przez komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi - powiedział komendant.

Jak informują lokalne media spór między komendantem Szeligowskim a jego podwładnymi ze związku trwa od kilku lat. Ostatnio spór zaostrzył się do tego stopnia, że zarzuty stawiane przez obie strony trafiły do sądu.

Aktualnie Prokuratura Rejonowa w Łodzi przesłała dwa akty oskarżenia. Dotyczą one Krzysztofa J. - dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Łowiczu, który jest jednocześnie szefem związku zawodowego w łowickiej komendzie. Jest on oskarżony o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz o niedopełnienie obowiązków służbowych, grozi mu 10 lat więzienia.

Do sądu wpłynął również subsydiarny akt oskarżenia Krzysztofa J. przeciwko st. bryg. Jackowi Szeligowskiemu, któremu zarzuca niedopełnienie obowiązków służbowych związanych z wypadkiem na służbie oraz działania wymierzone w jego osobę. 

Strażacki.pl

9 października br. Wojewódzki Zarząd Zawodowego Związku Strażaków ‘F


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również