Grudziądz - Toruń

XVII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym Grudziądz - Toruń

W czwartek 21 lutego w hali klubu sportowego OLIPMPIA w Grudziądzu rozegrana została pierwsza konkurencja XVII halowych, międzynarodowych mistrzostw Polski w dwuboju pożarniczym.

Zadanie jakie do pokonania miał każdy z 62 startujących zawodników polegało na przebiegnięciu 100 m tartanowej nawierzchni pokonując przeszkody w postaci ściany i równoważni. W trakcie biegu strażacy musieli odpowiednio połączyć armaturę wodną (węże, rozdzielacz, prądownica).

Na starcie oprócz reprezentantów komend wojewódzkich PSP stawiły się również dwie reprezentacje zagraniczne: z Białorusi oraz Słowacji. Na mecie to właśnie goście zza wschodniej granicy uzyskiwali najlepsze rezultaty – zajęli pierwsze 6 miejsc w ogólnej klasyfikacji. Podium wyglądało w następujący sposób:

• O puchar Prezydenta Miasta Grudziądz, w którym tryumfował Krzysztof Zyga –KW PSP Opole z czasem 16.93 s,
  • O Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, w którym zwyciężył  Ruslan Pliauha – Białoruś z czasem 16.47 s.

Drugi dzień zmagań odbył się w Toruniu gdzie zawodnicy wspinali się na 3 piętro przy wykorzystaniu drabiny hakowej. Podium prezentowało się nastepująco:

Klasyfikacja krajowa w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej:

1. Bartłomiej Siepietowski czas: 14.05 KW PSP Kraków
2. Mirosław Cyrson czas: 14.79 KW PSP Gdańsk
3. Przemysław Żydaczek czas: 14.83 KW PSP Olsztyn

Klasyfikacja międzynarodowa w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej: