Bierna: Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Sulików

Dnia 20 lipca br. na boisku szkolnym w miejscowości Bierna ( woj. dolnośląskie, pow. zgorzelecki ) odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Sulików. O godzinie 15:00 na murawie zebrały się wszystkie uczestniczące w zmaganiach jednostki z OSP Studniska Dolne, OSP Sulików, OSP Miedziana, OSP Stary Zawidów i gospodarze, czyli OSP Bierna oraz gościnie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Włosienia ( powiat lubański ).

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów odbyło się wręczenie odznaczeń za wysługę lat w pożarnictwie dla druhów z gminy Sulików. Następnie około godziny 15:30 rozpoczęła się konkurencja ćwiczenia bojowego polegająca na strąceniu pachołków i trafieniu w tarcze prądem wody po uprzednim zbudowaniu linii głównej i dwóch linii gaśniczych.

Na koniec konkurencji do zmagań stanęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Bierna, OSP Miedziana i OSP Studniska Dolne ( drużyna I i II ). Przed godziną 17-nastą po zakończeniu ćwiczenia bojowego odbyło się podliczenie czasów i punktów oraz ogłoszenie wyników zawodów. W kategorii MDP pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Studniska Dolne I z wynikiem 32,52 punktów, kolejno na podium stanęła druga drużyna OSP Studniska Dolne ( 33,19 pkt ) i młodzieżówka z Biernej ( 43,99 pkt ). W kwalifikacji drużyn seniorów najlepsi okazali się gospodarze, którzy z wynikiem 33,88 punktów zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsc zajęli strażacy z OSP Miedziana ( 34,63 pkt ), a trzecie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Zawidowa ( 37,88 pkt ).

Po oficjalnym zakończeniu zawodów i wręczeniu dyplomów z pucharami na szkolnym boisku miała miejsca zabawa taneczna.

{ rsmediagallery tags="20130721_bierna_zawody_sportowo_pozarnicze_jednostek_osp"}