Gdańsk: Dzień Psa Ratownika i Strażaka

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gdańsk: Dzień Psa Ratownika i Strażaka

4 Maj, to zawsze święto wszystkich strażaków, tych w Państwowych Strażach Pożarnych, Ochotniczych, Zakładowych i Wojskowych. W tym dniu każda jednostka świętowała na swój sposób, nie inaczej było w Gdańsku.

 

Pierwszą imprezą strażacką na którą zaproszono mieszkańców to Dzień Psa Ratownika, połączony wraz z dniem Strażaka w OSP Gdańsk. Na wszystkich zwiedzających czekały pojazdy i sprzęt Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej, a także ratownicze psy, które oblegane były przez najmłodszych.

Przygotowano też dwa pokazy, zjazd strażakiem i psem na linie, a także poszukiwania osoby na gruzowisku. Pies szybko odnalazł poszkodowanego, którym później zajęło się Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni. Całość trwała do 16-stej, a każdy kto przyszedł nie mógł się nudzić. Kolejną okazją do poznania straży pożarnej mieszkańcy mogli poznać w Gdańsku Sobieszewie.


Tego dnia ochotnicy utworzyli dzień otwarty jednostki z wieloma atrakcjami dla każdego bez względu na wiek. tuż po 13-stej wystawili swój sprzęt oraz wozy bojowe z garaży, każdy mógł się poczęstować przygotowaną strażacką grochówką i czekać na widowiskowy pokaz.

Tym pokazem okazał się pożar w ruinach Jana nieopodal jednostki strażackiej. Parę minut po 15-stej nad okolicą uniósł się ogień i czarny dym. Jak się okazało w ruinach przebywał uciekinier z więzienia wraz z zakładnikiem. Strażacka syrena zawyła. Ochotnicy szybko dojechali na miejsce i rozpoczęli ewakuacje osoby poszkodowanej - zakładnika. Natomiast więzień został schwytany.

Rozpoczęła się akcja gaśnicza, utworzono dwa prądy wody, szybko gasząc pożar. Poszkodowanym zajął się zespół ratunkowy Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa Gdańsk. Po pokazie, każdy chętny w tym najmłodsi mogli wziąć w swoje ręce prądownice i poczuć się jak strażak, oraz wytarzać się w pianie gaśniczej. A po atrakcjach prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie, Adam Kaczmarek zaprosił chętnych na kiełbasę z grilla.

Korzystając z okazji, wszystkim strażakom składam życzenia spokojnej służby i udanych akcji ratowniczo-gaśniczych.

{rsmediagallery tags="20140505_gdansk_dzien_psa_ratownika_i_strazaka"}

Drukuj E-mail

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet