Poznań-Głuszyna

Druhowie z OSP Poznań-Głuszyna pożegnali... Jelcza

Druhowie z OSP Poznań-Głuszyna pożegnali... Jelcza

Z oprawą godną przywitania nowego pojazdu, strażacy z OSP Poznań-Głuszyna w zeszłym tygodniu (03.01.2017 r.) pożegnali swój stary ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu marki Jelcz. Powodem wycofania i przekazania starego poczciwego GCBA jest zbliżająca się dostawa fabrycznie nowego samochodu.

,,Grzechotnik'' - bo tak nazywali go druhowie z poznańskiej Głuszyny, służył w jednostce od 6-go grudnia 2001 roku. Przez kilkanaście lat uczestniczył w wielu akcjach na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego i niejednokrotnie dorównywał swoim młodszym kolegom oraz wspierał ratowników podczas działań. Stan techniczny pojazdu jest jednak na tyle zadowalający, że Jelcz dalej będzie służył strażakom i społeczeństwu. Strażacy z Głuszyny podjęli bowiem decyzję o bezpłatnym przekazaniu pojazdu do jednostki OSP w Boguszynie (powiat średzki), która do tej pory nie dysponowała samochodem gaśniczym. Przekazanie to pozwoli znacząco zwiększyć potencjał bojowy OSP Boguszyn.

Jeśli wszystko pójdzie z planem, na poznańskiej Głuszynie w połowie stycznia pojawi się fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu marki Scania. Obecnie trwają ostatnie prace związane z jego zabudową w firmie WISS, która wygrał przetarg na wykonanie i dostawę samochodu. Zakup nowego pojazdu był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta Poznania oraz Komendy Głównej PSP w Warszawie (dotacja KSRG).

Strażacki.pl

Z oprawą godną przywitania nowego pojazdu, strażacy z OSP Poznań-Głuszyna w zeszłym tygodniu (03.01.


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria