Olsztyn

Festyn strażacki w Olsztynie

Festyn strażacki w Olsztynie

W niedzielę, 20 maja 2018 roku na Starym Rynku w Olsztynie odbył się Festyn Strażacki z okazji Dnia Strażaka. Festyn został zorganizowany przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej Olsztyn.

Na miłośników ratownictwa oraz dzieci czekało mnóstwo atrakcji min. wystawa wozów strażackich z PSP Olsztyn oraz z pobliskich jednostek OSP, prezentacja specjalistycznej grupy poszukiwawczo ratowniczej wraz z czworonożnymi ratownikami, konkursy, strażacki tor przeszkód dla dzieci, układanie wieży ze skrzynek. Była możliwość ugaszenia pożaru oleju za pomocą gaśnicy pod nadzorem strażaków i instruktora z CFBT. Na stoisku z ratownictwem medycznym mogliśmy dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy medycznej w przypadku NZK czy też opatrzyć wszelkie rany, krwawienia.

Największą popularnością cieszyły się jednak pokazy ratownicze, które były wyczekiwane przez wszystkich. Podczas festynu zostały przeprowadzone 2 pokazy strażackie.
Pierwszy z nich dotyczył ewakuacji poszkodowanego z wysokiej kondygnacji. Osoba zasłabła na rusztowaniu i nie mogła zejść. Na pomoc ruszyli strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego Olsztyn. Poszkodowany został ściągnięty na ziemię i została mu udzielona pierwsza pomoc medyczna.

Drugi scenariusz dotyczył wypadku samochodu drogowego, do którego doszło na starym rynku w Olsztynie. W tym wypadku ranna została jedna osoba. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uzyskali dostęp do poszkodowanego i ewakuowali go z pojazdu.

Strażacki.pl

W niedzielę, 20 maja 2018 roku na Starym Rynku w Olsztynie odbył się Festyn Strażacki z okazji Dnia St


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria