Racibórz

Pożar składowiska opon spowodowany awarią koparki[FOTO&VIDEO]

Pożar składowiska opon spowodowany awarią koparki[FOTO&VIDEO]

  3 kwietnia 2018 roku tuż przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze do jakiego doszło w Raciborzu przy ulicy Eichendorffa. Na miejsce skierowano liczne siły i środki.

  Po dojeździe pierwszych zastępów zgłoszenie potwierdzono. Pożarem objęta była część składowiska opon, koparka oraz inne łatwopalne materiały znajdujące się dookoła. Dowódca poprpsił o wsparcie gdyż sytuacja była mocno rozwojowa. Na miejsce zadysponowano dodatkowo więcej okolicznych jednostek OSP, JRG Knurów z kontenerem, w którym transportowany jest środek pianitwórczy, a także Grupę Operacyjną KW PSP w Katowicach. Wy wyniku zdarzenia lekko ranny został właściciel obiektu. 

  Pożar został opanowany około godziny 18:30. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w koparce pracującej na miejscu. Dzięki szybkiej i sktuczenej interwencji strażaków udało się zminimalizować straty, które wyniosły około 100 tysięcy złotych i "złapać" pożar stosunkowo szybko. Strażacy działający na miejscu oprócz ciężek walki w trudnym terenie zmagali się również z ciężkim dojazdem. Przeszkadzały zaparkowane samochody dookoła.  Na miejscu działało kilkanaście zastępów straży pożarnej. 

 

 

 

Zdjęcia i film udostępnił Michał Opas oraz portal NaszRaciborz.pl

Strażacki.pl

  3 kwietnia 2018 roku tuż przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w R


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria