ŚWIAT - Niemcy

[FOTORELACJA] Podsumowanie ósmej edycji Kongresu Ratowniczego nt. bezpieczeństwa strażaków w Halle

[FOTORELACJA] Podsumowanie ósmej edycji Kongresu Ratowniczego nt. bezpieczeństwa strażaków w Halle

11 marca 2023 w miejscowości Halle w Niemczech odbyła się ósma edycja Kongresu Ratowniczego pt. „Live” organizowanego przez Atemschutzunfaelle.eu. Zaprezentowano na niej najnowsze informacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa podczas działań gaśniczych.

Atemschutzunfaelle.eu to międzynarodowy zespół specjalistów, zajmujących się głównie tematyką RIT, czyli zespołów szybkiej interwencji udzielających pomocy strażakom, którzy ulegną wypadkowi podczas działań ratowniczych.

Grupa powstała w 1996 roku, a jej założycielem jest Björn Lüssenheide (krótki wywiad z Björnem znajdziecie w dalszej części artykułu). Obecnie skupia 30 członków, m.in. z Niemiec, Belgii, Luksemburga, Szwajcarii, Austrii, a także z Polski. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa strażaków, poprzez analizę wypadków z całego świata oraz wyciąganie na ich podstawie wniosków, pozwalających ograniczyć skutki takich zdarzeń.


Tegoroczne spotkanie to już ósma edycja Kongresu „Live”. Wybrani prelegenci zaprezentowali rzetelne i praktyczne wykłady obfitujące w dużą ilość informacji na temat najnowszych technik, taktyk i ustaleń dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas akcji. 

W programie spory nacisk położono na tematykę związaną ze sprawnością fizyczną w straży oraz treningiem mentalnym i znaczeniem psychiki w działaniach ratowniczych. Nie zabrakło również wykładów dotyczących radzenia sobie w sytuacjach krytycznych m.in. związanych z awarią aparatu ochrony dróg oddechowych oraz stresem, a także analizy przypadku – pod lupę wzięto wydarzenie, w którym rannych zostało dwóch strażaków z Neuss.


Organizatorzy Kongresu skupili się jednak nie tylko na części wykładowej. W przerwach pomiędzy kolejnymi blokami tematycznymi na uczestników czekali wystawcy, którzy prezentowali najnowsze produkty związane z gaszeniem pożarów oraz szczegółowo omawiali zastosowane technologie. Uczestnicy chętnie wchodzili w ożywione dyskusje na temat odpowiedniego doboru rozwiązań i sprzętu czy ewentualnych usprawnień, a także dzielili się między sobą zdobytymi doświadczeniami. 

Swoje stoiska wystawili przedstawiciele firm tj. MSA, Dräger, Texport, Rescue-tec, Fireliner, Fire Circle i wiele innych, które zobaczycie na zdjęciach.


W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ok. 300 osób.Zdjęcia: W. Pruss, KO
Tekst: KO

Strażacki.pl

11 marca 2023 w miejscowości Ha

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet