Pruszcz Gdański

Rosenbauer Demo Tour. Strażacy pod wrażeniem!

Rosenbauer Demo Tour. Strażacy pod wrażeniem!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim była drugim z trzech przystanków trasy firmy Rosenbauer Polska pod nazwą Demo Tour w woj. pomorskim. Pierwszy przystanek miał miejsce w miejscowości Gniew na zaproszenie ochotników w dniu 13 Czerwca 2018 roku, po Gniewie przyszedł czas na Pruszcz Gdański (14 czerwca), a po wizycie u zawodowych strażaków w Pruszczu, trasa demonstrująca trzy samochody pożarnicze i sprzęt udała się do OSP w Tuchomiu.

Udaliśmy się na prezentacje do Pruszcza Gdańskiego. Do strażaków w Pruszczu Gdańskim przybyli dowódcy z każdej komendy powiatowej i miejskiej. W tym roku powstało polskie przedstawicielstwo międzynarodowej firmy Rosenbauer, firma ta zajmuje się zabudową pojazdów pożarniczych oraz sprzętem i ubraniami dla strażaków. Przedmiotem prezentacji były trzy pojazdy pożarnicze.

Pierwszym z nich było jasnozielone Volvo FMX serii AT, jest to ciężki samochód gaśniczy wraz z drobnym sprzętem i nowymi rozwiązaniami technologicznym, pełna automatyzacja pojazdu (Wysuwana drabina, działko wodno-pianowe na przodzie pojazdu, inteligenty maszt oświetleniowy, przestronna kabinę) oraz wiele innych, które można było ujrzeć na własne oczy, oraz teraz na zdjęciach.

Kolejnym pojazdem był czerwony Mercedes Benz Atego 1327 seria ET - Samochód średni gaśniczy z tradycyjną pompą w tylnej skrytce i masą drobnego sprzętu, węży W75 i wieloma możliwościami terenowymi. Ostatnim pojazdem była drabina o wysokości 32 metrów Mercedes Benz Atego 1530F - L32A-XS. Tutaj pokazano wiele możliwości rozłożenia podpór pojazdu, wielofunkcyjność kosza, mogącego unieść nawet 300 kg człowieka na noszach. Po prezentacji drabiny, przyszedł czas na prezentacje oddymiarki z możliwością podania mgły wodnej, armaturę strażacką i pompy wodne pływające, ubrania specjalistyczne, hełmy.

Pokaz firmy Rosenbauer zebrał pozytywne wrażenia, duże wrażenia na obecnych strażakach, którzy między sobą wymieniali poglądy oraz doświadczenia co do poszczególnych pojazdów na rynku polskim dp serwisu i cen jakie pojazdy posiadają.

Strażacki.pl

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarne

Galeria

Czytaj również