Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Miedźno

Podział bojowy OSP Miedźno w terenie [FOTO]

Podział bojowy OSP Miedźno w terenie [FOTO]

Jednostka ta, leżąca na terenie pow. Kłobuckiego została założona 100 lat temu. Zrzesza ok. 100 druhów. Działająca orkiestra dęta liczy sobie 50 członków, natomiast Jednostka Operacyjno-Techniczna – 30 ratowników. Na swoim obszarze chronionym posiada pola, lasy, akweny wodne oraz obiekty nietypowe – jak na przykład piaskownia, w której to między innymi prowadzona była sesja fotograficzna podziału bojowego. W ciągu roku odliczają kilkadziesiąt wyjazdów. Nierzadko jednak do akcji dysponowani są ponad 100 razy. W roku 2017 (do momentu publikacji materiału) działali 116 razy. Charakter prowadzonych działań jest różny. Najczęściej są to rozwinięte pożary i wypadki komunikacyjne. Nie brakuje jednak również akcji absorbujących ratowników jednostki na dłuższy okres czasu.

Podział bojowy jednostki:

  • 499[S]30 – GBA 3/32 Scania P360 / WISS – pojazd trafił do jednostki w 2016r. po wielu latach starań o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Został zakupiony ze środków własnych oraz przy sporym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej i urzędników szczebla gminnego oraz powiatowego. Jest pierwszym wozem wyjazdowym jednostki.
  • 499[S]31 – GLBA 1.0/8 Iveco Daily / Bocar – pojazd używany głównie do ratownictwa technicznego, zakupiony w 2011r. ze środków własnych oraz Urzędu Marszałkowskiego i gm. Miedźno.
  • 499[S]32 – SLOp Renault Master – pojazd do zadań kwatermistrzowskich.

Razem z druhami odwiedziliśmy lokalną piaskownię, gdzie ku zaskoczeniu wszystkich obecnych osób – pojazdy doskonale radziły sobie z bardzo trudnym terenem. Druhowie wykorzystali wizytę do doszkolenia jazdy w trudnych warunkach terenowych, spełniając przy tym każde zachcianki fotografujących. Gościnnym druhom należą się gromkie brawa za tak pozytywne przyjęcie i chęć współpracy. Już dziś planujemy poszerzoną sesję podczas następnej wizyty w powiecie. Obecnie jednak zapraszamy do galerii. Już niebawem pojawi się także materiał z drugiej odwiedzonej tego dnia jednostki z [S]. Śledźcie uważnie!

Strażacki.pl

Jednostka ta, leżąca na terenie pow. Kłobuckiego została założona 100 lat temu. Zrzesza ok. 100 druh

Galeria

Czytaj również