Gdańsk

Gdańsk: Ślub strażaka z OSP Gdańsk Sobieszewo

Gdańsk: Ślub strażaka z OSP Gdańsk Sobieszewo

W dniu 1 września 2018 roku w Sobieszewie miała miejsce wielka uroczystość, jeden z wieloletnich strażaków OSP Gdańsk Sobieszewo druh Robert Sailer, stanął przed ślubnym ołtarzem. Ślub w strażackiej jedności jest wielkim wydarzeniem dla jednostki ochotniczej, nie inaczej było tutaj.

Od 14 trwały przygotowania strażaków by odpowiednio uhonorować ten dzień, ozdabiano samochody oraz ustalano plan działań. Kilka minut przed 15-stą, zabytkowy strażacki fiat 125 otworzył kolumnę, tuż za nim samochód państwa młodych prowadzony przez prezesa OSP Gdańsk Sobieszewo, Adama Kaczmarka, a następnie ciężki samochód gaśniczy Jelcz.

Nastąpił wjazd alarmowy, pod dom panny młodej oznaczający iż ślub coraz bliżej, na miejscu obecni byli także ochotnicy z OSP Wiślina. Po wykonaniu wspólnych zdjęć, kolumna pojazdów udała się do kościoła Matki Bożej Seletyńskiej w Gdańsku Sobieszewie, gdzie państwo młodzi, wśród wielu gości powiedzieli sobie TAK.

Po wyjściu z kościoła czekała na nowożeńców napełniony wodą w wężach strażackich tunel, przez który przeszła młoda para, a w tle rozbrzmiały sygnały wozów strażackich i karetek. Po wręczeniu prezentów przez wszystkich gości, wszyscy zebrani udali się pod strażnicę, do wspólnego zdjęcia, nim jednak tam dotarli musieli spotkać się z tradycyjnymi bramami.

Kilka minut przed 18-stą nastąpił ostatni przejazd, do miejsca wesela państwa młodych w Przejazdowie. Przejazd narobił sporo hałasu, turyści i mieszkańcy dokumentowali honorowy przejazd świeżo upieczonych małżonków. W imieniu własnym, jak i redakcji portalu Strazacki.pl składam nowożeńcom dużo wytrwałości i radości w małżeństwie.

Strażacki.pl

W dniu 1 września 2018 roku w Sobieszewie miała miejsce wielka uroczystość, jeden z wieloletnich stra


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria