Gdańsk

Gdańsk: Strażackie zabezpieczenie uroczystości pogrzebowych

Gdańsk: Strażackie zabezpieczenie uroczystości pogrzebowych

W dniu 19 stycznia 2019 roku w Bazylice Mariackiej odbył się pogrzeb śp. prezydenta miasta Gdańska - Pawła Adamowicza. Na to wydarzenie przyjechały najwyższe władze państwowe, mieszkańcy miasta oraz osoby z całego kraju. Szacunki organizatorów opiewały na 400 tysięcy osób, chcących uczestniczących w uroczystościach.

Do współpracy przy zabezpieczeniu punktów zgromadzeń ludzi, przy telebimach oddelegowane zostały siły i środki OSP i PSP z terenu województwa Pomorskiego. W okolicach ulicy Długiej rozstawiły się dwa zastępy ratownictwa chemicznego, celem monitorowania skażeń powietrza, pod wspomnianą wyżej bazyliką strażacy z Tczewa rozstawili namiot, namioty rozstawione zostały także na Targu Węglowym, ulicy Szerokiej przez strażaków z JRG Kościerzyna i na Ołowiance przez JRG Nowy Dwór Gdański.

Na ul. Szerokiej w okolicach Grobli I najbliżej bazyliki stanęły zastępy z JRG 2 i JRG 4 Gdańsk, oraz drabina 37 metrów z JRG 1 Gdynia, na wyspie Ołowianka można było spotkać Samochód Dowodzenia i Łączności z KW PSP Gdańsk, strażaków z JRG Wejherowo oraz na rzece Motławie łódź motorową należącą do strażaków ratownictwa wodnego z JRG 2 Gdańsk Śródmieście. Na całym starym mieście, obecne były także dwuosobowe patrole strażaków z OSP i JRG. Zabezpieczenie przebiegło spokojnie bez interwencji służb.

Strażacki.pl

W dniu 19 stycznia 2019 roku w Bazylice Mariackiej odbył się pogrzeb śp. prezydenta miasta Gdańska - P

Galeria