Gierałtów: Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Nowogrodziec

W słoneczną niedzielę 16 czerwca br. na stadionie w miejscowości Gieratłów odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Nowogrodziec. Tuż po godzinie 10 na murawie boiska rozpoczęła się rywalizacja lokalnych jednostek – do boju stanęły jednostki z Nowogrodźca, Czernej, Wykrot, Zebrzydowej czy miejscowego Gierałtowa.

Po oficjalnym złożeniu meldunku o rozpoczęciu zawodów na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu rozpoczęła się pierwsza konkurencja, czyli sztafeta bojowa, w której strażacy mieli do pokonania m.in.: płotek lekkoatletyczny, slalom, równoważnie, skok przez ścianę i prowizoryczny rów.

Po zakończeniu owej konkurencji i chwili przerwy dla uczestników wokół boiska rozbrzmiał „ ryk „ silników motopomp – ekipy biorące udział w rywalizacjach rozpoczęły przygotowania sprzętu do konkurencji i zajmowania wyznaczonych stanowisk. O godzinie 11:40 wystartowała pierwsza z drużyn, która miała za zadanie strącanie pachołków i obrócenie tarczy prądem wody po uprzednim zbudowaniu linii głównej i linii gaśniczych zasilanych wodą tłoczoną przez motopompę. Na koniec do rywalizacji stanęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w tym dwie grupy z OSP Gierałtów i OSP Czerna , które realizowały zadania według Regulaminu CTIF nr MDP-1/2010 z 2010 roku.

W podsumowującej klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce w kategorii Jednostek Operacyjno-Technicznych zajęli strażacy z Nowogrodźca, tuż za nimi na podium uplasowali się ochotnicy z Zebrzydowej i Gierałtowa.

Serdeczne podziękowania składam dla wszystkich członków jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodźcu za bardzo przyjemną atmosferę i za okazaną gościnę w trakcie trwania zawodów.