Grudziądz

Grudziądz: Strażacy przeprowadzili pokazy i zabezpieczali imprezę

Grudziądz: Strażacy przeprowadzili pokazy i zabezpieczali imprezę

W dniu 15 sierpnia 2018 roku w Grudziądzu strażacy w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego, w którym wzięli udział ratownicy z JRG 2 Grudziądz oraz OSP Grudziądz, a także pokaz grupy ratownictwa wysokościowego znajdującej się w strukturach KM PSP Grudziądz. To jednak nie wszystko.

Strażacy zaprezentowali zjazd po linie z podnośnika 40-metrowego, temu wydarzeniu przeglądały się tłumy grudziądzan i turystów, strażacy zaprezentowali także sposób użycia gaśnicy samochodowej, oraz jak udanie ugasić płonący silnik.

Największą atrakcją nad Bulwarem Nadwiślańskim był trzykrotny przelot samolotu akrobacyjnego pod mostem na Wiśle, samolot prowadził Artur Kielak wieloletni doświadczony pilot akrobacyjny. Takie wydarzenie wymusiło na strażakach dużego nakładu sił i środków, w których udział wzięli strażacy z terenu KM PSP Grudziądz z łodzią motorową w tym z jednostki OSP Szynych oraz KP PSP Świecie, która zabezpieczała drugą stronę rzeki łodzią motorową, średnim gaśniczym oraz zastępami ochotników z Dragacza, Grupy, Wielki Komorsk.

W gotowości do działań była także grupa nurków z JRG 1 Bydgoszcz, pokaz lotniczy odbył się bez problemu, w marinie miasta Grudziądz odbyło się podsumowanie zabezpieczenia oraz posilono się grochówką.

Strażacki.pl

W dniu 15 sierpnia 2018 roku w Grudziądzu strażacy w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" przeprowadzili po


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria