Ciechanów

I Twój miś może zostać ratownikiem w Ciechanowie

I Twój miś może zostać ratownikiem w Ciechanowie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „I Twój miś może zostać ratownikiem”.

Informację o akcji strażacy zamieścili między innymi na swojej stronie internetowej. Na odpowiedź mieszkańców Ciechanowa nie musieli długo czekać.

Pierwszą osobą, która odpowiedziała na apel był ośmioletni Szymon ze szkoły Podstawowej Nr 5. O akcji dowiedział się od mamy i wspólnie z mamą przyjechał 23 grudnia do komendy aby przekazać pluszaki. Również z mamą 28 grudnia b.r. pluszaki do komendy przyniosła dziewięcioletnia Matylda. Mama dziewczynki, która czynnie zaangażowała się w rozpropagowanie naszej akcji jest strażakiem OSP Ciechanów.

Celem akcji „I Twój miś może zostać ratownikiem” jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia. Akcja, niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, przede wszystkim jednak kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Maskotki można przynieść do każdej komendy powiatowej i miejskiej PSP w województwie mazowieckim oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Akcja trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Foto. KP PSP Ciechanów

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS