Wrocanka

III Zawody Najtwardszy Strażak 2015. Zgłoś się do 27 czerwca

III Zawody Najtwardszy Strażak 2015. Zgłoś się do 27 czerwca

5 lipca 2015 o godzinie 11:00 we Wrocance (powiat krośnieński) startują III Zawody Strażackie "Najtwardszy Strażak" oraz I Zawody Strażackie "Najtwardszy Strażak wśród Kobiet". Zgłoszenia należy przesyłać do 27 czerwca 2015! Nasz zaprzyjaźniony portal Krosno112.pl objął patronat medialny nad Zawodami.

Pobierz: Regulamin III Zawodów "Najtwardszy Strażak" 

Pobierz: Regulamin I Zawodów "Najtwardszy Strażak wśród Kobiet"

Zgłoszenia należy przesyłać na mail: 

Do 21 czerwca 2015 zgłosiły się drużyny:

- OSP Zręcin
- OSP Korczyna
- OSP Głowienka
- OSP Męcinka

Opis KONKURENCJI:

Konkurencja nr 1 - WĘŻE

Mężczyźni:

Po komendzie START zawodnik pokonuje linię i dobiega   do samochodu pożarniczego lub motopompy, po czym podpina dwa łączniki linii wężowych do dwóch nasad tłocznych autopompy samochodu pożarniczego lub motopompy. Następnie chwyta za dwie prądownice i rozwija obie linie wężowe składające się po 3 węże W–75 na odległości ok. 60 m, kładzie obie prądownice za linią wyznaczającą odległość, po czym rozłącza prądownice i kładzie je do wyznaczonej kuwety. Automatycznie przechodzi do następnej konkurencji zawodów.

Kobiety:

Po komendzie START zawodnik pokonuje linię i dobiega do samochodu pożarniczego lub motopompy, po czym podpina jeden łącznik linii wężowych do nasady tłocznej autopompy samochodu pożarniczego lub motopompy. Następnie chwyta za prądownice i rozwija obie linie wężowe składające się z 2 węży W–52 na odległości ok. 40 m, kładzie prądownice za linią wyznaczającą odległość, po czym rozłącza prądownice i kładzie do wyznaczonej kuwety. Automatycznie przechodzi do następnej konkurencji zawodów.

Konkurencja nr 2 – CIĘŻARY

Mężczyźni:

Po skończonej pierwszej konkurencji zawodnik podbiega do stołu, z wyznaczonego miejsca bierze młot o masie 5 kg i wykonuje 20 podwójnych uderzeń młotem w stół (razem 40 uderzeń góra – dół które na głos liczy sędzia) po komendzie sędziego STOP, zawodnik odkłada młot w wyznaczone miejsce i następnie udaje się do dwóch pojemników każdy o masie 20 kg chwyta je i przenosi pojemniki po wyznaczonej trasie, po jej pokonaniu odkłada je na miejsce skąd zostały zabrane. Następnie udaje się do leżącego manekina ważącego ok. 35 kg, po czym chwyta go i ewakuuje (przenosi – manekin nie może dotykać ziemi) na odległość 30 m i kładzie go w wyznaczone miejsce. Po odłożeniu manekina zawodnik ściąga przy pomocy sędziego aparat powietrzny i  automatycznie przechodzi do następnej konkurencji zawodów.

Kobiety:

Po skończonej pierwszej konkurencji zawodnik podbiega do dwóch pojemników każdy o masie 5 kg, chwyta je i przenosi pojemniki po wyznaczonej trasie. Po jej pokonaniu odkłada je na miejsce skąd zostały zabrane. Następnie udaje się do leżącego manekina ważącego ok. 35 kg, po czym chwyta go i ewakuuje (przenosi – manekin może nogami dotykać ziemi) na odległość 20 m i kładzie go w wyznaczone miejsce.

Konkurencja nr 3 – PRZESZKODY

Mężczyźni:

Zawodnik podbiega około 20 m do leżącej na ziemi drabiny (drabina to złączone ze sobą dwa przęsła drabiny nasadkowej) i stawia (opiera) w wyznaczonym miejscu przy remizie, po czym wchodzi na dach. Będąc na dachu łączy 2 odcinki W52 do rozdzielacza. Po wykonaniu tych czynności zawodnik schodzi z dachu, podbiega do motopompy i dokręca pyszczek do zamocowanej tam prądownicy. Po przykręceniu pyszczka przechodzi do przygotowanych 3 węży W52 i zwija je: 1 wąż w krąg pojedynczy, 2 wąż w krąg podwójny, 3 wąż zwijany jest alarmowo. Po jego zwinięciu zawodnik musi go ponownie rozwinąć. Na wężu nie może powstać żaden guz jedynie jego lekkie przekręcenie. Automatycznie przechodzi do 4 konkurencji zawodów.

Kobiety:

Zawodniczka podbiega około 20m w wyznaczonym miejscu przy remizie, po czym wchodzi po drabinie na dach (drabina będzie już ustawiona). Będąc na dachu łączy 2 odcinki  W52 do  rozdzielacza. Po wykonaniu tych czynności zawodnik schodzi z dachu, podbiega do motopompy i dokręca pyszczek do zamocowanej tam prądownicy. Po przykręceniu pyszczka przechodzi do przygotowanych 2 węży W52 i zwija je: 1 w krąg podwójny, 2 wąż zwijany jest alarmowo. Po jego zwinięciu zawodnik musi go ponownie rozwinąć. Na wężu nie może powstać żaden  guz jedynie jego lekkie przekręcenie.  Automatycznie przechodzi do 4 konkurencji zawodów.

Konkurencja nr 4 – BIEGI

Mężczyźni:

Zawodnik podbiega do jednego węża W-75 zwiniętego w podwójny krąg, podnosi go i pokonuje trasę ok. 200 m, po czym kładzie wąż w wyznaczonym miejscu i zabiera wąż W-52 i pokonuje tą samą trasę. Węże nie mogą dotykać ziemi. Po skończeniu biegu i położeniu za linią mety zatrzymywany jest czas. W tym momencie kończy swój udział i czeka na pozostałych startujących zawodników i swoich kolegów z drużyny.

Kobiety:

Zawodniczka podbiega do jednego węża W-75 zwiniętego w podwójny krąg, podnosi go i pokonuje trasę ok. 200 m, po czym kładzie wąż w wyznaczonym miejscu i zabiera wąż W-52 i pokonuje tą samą trasę. Węże nie mogą dotykać ziemi. Po skończeniu biegu i położeniu za linią mety zatrzymywany jest czas. W tym momencie kończy swój udział w zawodach.

Sponsorzy
- Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrocance
- Gmina Miejsce Piastowe
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Piekarnia Frydrych z Głowienki
- Krośnieński Portal Ratowniczy Krosno112.pl
- Projektowanie Graficzne CHAJEC

Strażacki.pl

5 lipca 2015 o godzinie 11:00 we Wrocance (powiat

Galeria