Jelenia Góra: Obchody Dnia Strażaka

Jelenia Góra: Obchody Dnia Strażaka

W sali widowiskowej jeleniogórskiego centrum kultury, w piątkowe popołudnie, tj. 17 maja br., odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli służb mundurowych, gości z czeskich jednostek straży oraz władz i działaczy społecznych.

Na początku spotkania, zastępca dolnośląskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, st. bryg. Andrzej Opolewicz przyjął meldunek od gospodarza uroczystości – zastępcy dowódcy jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze, st. kpt. Andrzeja Cioska.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Posłanka na Sejm, Zofia Czernow, Jerzy Łużniak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta - Marcin Zawiła, wiceprezydent Hubert Papaj, czy też przewodniczący Rady Miejskiej - Leszek Wrotniewski. Ponadto na obchody przybyli liczni przedstawiciele jednostek powiatowych straży pożarnych oraz delegacja straży pożarnej z partnerskiego miasta Jelenice, przebywająca w Jeleniej Górze w ramach współpracy międzynarodowej.

W trakcie uroczystości dowódca Andrzej Ciosk odniósł się do specyfiki zawodu strażaka:

"Strażak to nie zawód – to stan umysłu. Naszego zawodu nie można przyrównać do żadnej innej dziedziny pracy. Nasze zadania są określane na bieżąco, z każdym dniem i godziną. Staramy się nieść pomoc ludziom, mieniu i społeczeństwu, co czyni nasz zawód jednocześnie prestiżowym i niebezpiecznym."

Podczas obchodów Dnia Strażaka, odbyło się również wręczenie awansów zawodowych na wyższe stopnie służbowe oraz nagród za zasługi i osiągnięcia w ostatnim roku. Podczas uroczystości odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Koncert poprowadziła wykładowca tej szkoły, Agnieszka Cel.

{ rsmediagallery tags="20130517_jelenia_gora_dzien_strazaka"}

Strażacki.pl