Karpacz: Pokazy służb mundurowych dla dzieci

Karpacz: Pokazy służb mundurowych dla dzieci

2 maja przed Hotelem Mercure w Karpaczu specjalnie dla dzieci został zorganizowany pokaz sprzętu oraz prezentacja zawodu strażaka ochotnika, policjanta i funkcjonariusza straży granicznej. Najmłodsi mogli zapoznać się między innymi z codzienną pracą przybyłych na miejsce służb, wsiąść do wozu straży pożarnej, jak również poznać sprzęt  ratowniczy używany przez strażaków. Chętne maluchy miały okazję przejechać się z funkcjonariuszem na quadzie oraz zrobić sobie zdjęcie z maskotką policji.

 

Przybyli na miejsce mundurowi opowiadali także o pracy jaką wykonują. Wszystkim zebranym przypominali także o podstawowych zasadach zachowywania się w różnych sytuacjach zagrożenia.
Z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej z Karpacza głos zabrał Naczelnik – Pan Łukasz Klinkowski oraz Stanisław Socha, który opowiadał o pracy i wyposażeniu strażaków z miejscowej jednostki. Strażacy z OSP zaprezentowali sprzęt który znajduje się na wyposażeniu ich samochodu bojowego. Strażaczka wchodząca w skład zastępu ubrała i zaprezentowała aparat ochrony dróg oddechowych, który strażacy używają podczas akcji, gdzie występuje konieczność izolowania dróg oddechowych ratownika. W międzyczasie, inni druhowie na czele z naczelnikiem, prezentowali cały sprzęt, m.in. defibrylator zewnętrzny oraz pozostały sprzęt ratowniczy. Na sam koniec pokazów, ratownicy z Karpacza zaprezentowali jak skutecznie gasić pożar przy użyciu podręcznej, samochodowej gaśnicy.
W imieniu załogi Portalu Strażacki.pl życzymy druhom z Karpacza wytrwałości i samych sukcesów. Oby podobne przedsięwzięcia były codziennością w ochotniczej służbie wszystkich strażaków.

{ rsmediagallery tags="20130505_pokazy_dzieci_karpacz"}

Strażacki.pl

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet