Bolechowo

Kolejna edycja pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”

Kolejna edycja pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”

W dniu 15.09.2018 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w podpoznańskim Bolechowie odbył się kolejny piknik pn. „Bezpieczni w powiecie poznańskim”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe wraz z wielkopolskimi służbami mundurowymi. Na uczestników pikniku czekała cała gama atrakcji, a w trakcie imprezy przekazano również nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu powiatu poznańskiego.

Jak zawsze podstawowym celem pikniku jest edukacja najmłodszych mieszkańców powiatu, dobra zabawa oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia większości służb działających na terenie powiatu poznańskiego i województwa wielkopolskiego. Przy okazji coroczny festyn jest dobrą okazją do przekazania sprzętu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych - w tym roku trafiły do nich prądownice wodne firmy Rosenbauer oraz węże tłoczne. Z atrakcji przygotowanych przez PSP, największym zainteresowaniem cieszył się namiot dymowy prowadzony przez strażaków-ratowników KM PSP Poznań, pokaz dynamiczny ratownictwa chemicznego z wykorzystaniem robota - przeprowadzony przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego „Poznań-6” oraz wytworzona na koniec imprezy poduszka z piany lekkiej, w której najmłodsi (i nie tylko) mogli bawić się do woli.

W trakcie imprezy istniała też możliwość zapoznania się ze sprzętem wielkopolskiej Policji, Wojska Polskiego, czy Straży Granicznej. Zaprezentowano również oddany w tym roku do użytku trenażer pożarów wewnętrznych, który służy strażakom doskonalącym swoje umiejętności w ośrodku szkolenia działającym w JRG-8 Poznań-Bolechowo. Jak powiedział podczas swojego wystąpienia Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak, ośrodek ten będzie nadal rozwijany, modernizowany i rozbudowywany, tak aby szkolący i doszkalający się strażacy mieli jak najlepsze warunki do ćwiczeń.

Strażacki.pl

W dniu 15.09.2018 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w podpoznańskim Bolechowie odbył si


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria