Kostrzyń

Komendant Główny wręczył promesy dla MDP z pow. poznańskiego

Komendant Główny wręczył promesy dla MDP z pow. poznańskiego

W dniu 8 listopada 2022 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie w województwie wielkopolskim Komendant Gówny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wręczył promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego. Nie przypadkowo Komendant Główny zawitał z promesami do wielkopolski, ponieważ w tym województwie jak sam powiedział: „To Wielkopolska ma najwięcej drużyn pożarniczych w Polsce. Gratuluje, bardzo za to dziękuję i wielkie serce przesyłam”.

Łącznie promesy na zakup sprzętu dla MDP otrzymało 17 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzięki dofinansowaniu będzie można zakupić sprzęt, który będzie wykorzystywany przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do ćwiczeń, pokazów, ale który będzie pomocny w rozwijaniu pożarniczej pasji.

Komendant Główny PSP:
„Jest mi bardzo miło słyszeć i czytać jak niektórzy druhowie mówią, że jestem ich komendantem głównym. Tak, jestem też Waszym komendantem i tak się czuję i bardzo mi zależy, żeby nasze relacje były wyjątkowe i wspaniałe i takie są."

Promesy otrzymały jednostki: OSP Osiedle Kwiatowe, OSP Luboń, OSP Gułtowy, OSP Węglewo, OSP Kostrzyn, OSP Swarzędz, OSP Kobylnica, OSP Radzewo, OSP Czmoń, OSP Szczytniki, OSP Komorniki, OSP Gowarzewo, OSP Boduszewo, OSP Rakownia, OSP Czerwonak, OSP Białężyn, OSP Promnice.

W wydarzeniu wzięli także udział poseł na Sejm RP Pan Bartłomiej Wróblewski, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Robert Natunewicz, komendant miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Jacek Michalak wraz z zastępcą mł. bryg. Radosławem Hurnikiem, v-ce prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu dh Arkadiusz Surdyk, druhowie OSP oraz zaproszeni goście.

foto: st. str. Piotr Wdowczyk

Strażacki.pl

W dniu 8 listopada 2022 w remizi

Galeria