Poznań

Konferencja z udziałem dowódców komponentu wielkopolskiego

Konferencja z udziałem dowódców komponentu wielkopolskiego

Dziś w świetlicy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się konferencja z dowódcami GFFFV komponentu wielkopolskiego, którzy wrócili z akcji gaszenia pożarów w Grecji. W Konferencji wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk, bryg. Tomasz Grelak, asp. Waldemar Wielgosz oraz st. asp. Dawid Bąkowski.

Gospodarz spotkania st. bryg. Zamelczyk szczególnie podziękował wszystkim rodzinom strażaków, biorących udział w misji w Grecji za możliwość wyjazdów na tak ważne zadanie. Natomiast wojewoda Zieliński podkreślił jak ważnymi ambasadorami kraju byli strażacy na ziemi greckiej.

Komponent wielkopolski, który składał się 65 strażaków i 21 pojazdów, jak podkreślił  bryg. Tomasz Grelak, miał możliwość wziąć udział w największej dotychczas misji w ramach pomocy wspólnotowej, gdzie oprócz Polski, pomagały także 22 inne kraje. Jak powiedział bryg. Grelak, w czasie misji było wiele zwrotu akcji, ale mimo trudności Polscy strażacy poradzili sobie z problemami.

Głos zabrał także asp. Waldemar Wielgosz, który w Grecji dowodził komponentem wielkopolski. Wielgosz wskazał, że największym problemem polskich strażaków było nieprzygotowanie pod względem środków ochrony indywidualnej. Mieliśmy zbyt "ciężkie" ubrania do działań w otwartych przestrzeniach. Inne kraje biorące udział w Grecji były lepiej przygotowanie pod tym kątem.

foto: Łukasz Jachimowicz

Strażacki.pl

Dziś w świetlicy Komendy Wojew

Galeria