Handzlówka

Krew poleje się w pod łańcuckiej Handzlówce

Krew poleje się w pod łańcuckiej Handzlówce

8 lipca 2018 roku, już po raz piąty strażacy ochotnicy z Handzlówki (powiat łańcucki) organizują akcję honorowej zbiórki krwi. W programie przewidzieli wiele atrakcji!

Każdego roku początek okresu wakacyjnego jest trudnym wyzwaniem dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z jednej strony wiele osób regularnie oddających krew wyjeżdża na wakacje, z drugiej wzmożony ruch na drogach, szlakach górskich czy przy akwenach aż prosi się o nieszczęście. Strażacy z OSP KSRG Handzlówka już pięć lat temu zauważyli tę zależność i od tego czasu co rok przy swojej jednostce organizują Ambulansową Zbiórkę Krwi.

„W ubiegłym roku dzięki naszej akcji do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie trafiło prawie 15 litrów krwi - w rozmowie ze Portalem Strażcki.pl zdradza dh Piotr Nykiel z OSP Handzlówka, główny organizator wydarzenia - „W tym roku zbiórka organizowana jest w ramach kampanii społecznej MSWiA: »Kręci mnie bezpieczeństwo«” - dodaje.

Poza samą zbiórką krwi strażacy zapewniają wiele atrakcji, w tym między innymi pokaz pierwszej pomocy zrealizowany przez firmę BHPL, pokaz ratownictwa z udziałem Dziecięcej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Rogóżno oraz pokaz ratownictwa technicznego z udziałem jednostek włączonych do KSRG, tj. OSP Albigowa i OSP Markowa. Ponadto funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Łańcuta opowiedzą o prowadzeniu działań prewencyjnych.

„Ostatnim razem wspierały nas druhny z 12 Wielopoziomowej Drużyna Harcerskiej. W tym roku nasze dziewczyny również będą sprawdzały wszystkim zainteresowanym ciśnienie oraz poziom glukozy we krwi” – dodaje strażak z Handzlówki.

Dużą atrakcją ma być prezentacja samochodu specjalnego ze sprzętem ochrony dróg oddechowych SPgaz z JRG w Łańcucie oraz pojazdów ratowniczo – gaśniczych z terenu powiatu całego powiatu. 

Foto. Konrad Bosak

Strażacki.pl

8 lipca 2018 roku, już po raz piąty strażacy ochotnicy z Handzlówki (powi


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020