Sobótka: Szkolenie przygotowujące do egzaminu z KPP

Sobótka: Szkolenie przygotowujące do egzaminu z KPP

Wraz ze wzrostem poziomu wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt ratownictwa medycznego, coraz większa liczba strażaków przynależących do OSP decyduje się na uczestnictwo w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Trwa on sześćdziesiąt sześć godzin i uprawnia do uzyskania tytułu Ratownika, po zdaniu egzaminu państwowego, który jednakże należy zdawać ponownie, po upływie trzech lat.

 

Zanim jednak strażacy przystąpią do egzaminu, w którym po raz kolejny będą prezentować swoje umiejętności przed trzyosobową komisją egzaminacyjną, często decydują się na uczestnictwo w kursie przypominającym. To właśnie takich strażaków - ratowników, przechodzących tzw. szkolenie recertyfikacyjne, mogliśmy spotkać wczoraj i dziś w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce (powiat wrocławski). W szkoleniu brali udział druhowie z czterech jednostek OSP.

Strażacy pod okiem dwóch instruktorów firmy LIBRA CUMiS - Rafał Kasperczyka (który na co dzień pełni funkcję koordynatora ratownictwa medycznego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie) oraz Tomasza Raduchowskiego (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy), realizowali założenia praktyczne, obejmujące m.in. takie zagadnienia jak: resuscytacja krążeniowo - oddechowa z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego, postępowanie w urazowych stanach zagrożenia życia, metody ewakuacji, opatywanie krwotoków.

Wszyscy uczestnicy szkolenia wykonywali zadania praktyczne w sposób poprawny i zgodny z przyjętymi zasadami postępowania. Nie bez znaczenia pozostaje tu zapewne fakt, iż strażacy Ci przynależą do jednostek bardzo często biorących udział w akcjach w których istnieje konieczność udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym.

Wszystkim uczestnikom szkolenia życzymy powodzenia na egzaminie teoretycznym, a także spokoju i opanowania podczas części praktycznej!

{ rsmediagallery tags="20130427_receryfikacja_kpp_sobotka"}

Strażacki.pl

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet