Śrem

Mieli dostać wóz, komendant zdecydował inaczej

Mieli dostać wóz, komendant zdecydował inaczej

Strażacy ochotnicy z Niesłabinie jeszcze w tym roku mieli otrzymać używany samochód z Komendy Powiatowej PSP w Śremie, niestety na zapowiedziach się skończyło.

Chodzi o 10-letni ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy GCBA 9.5/60 MAN TGA 26.430 użytkowany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Śremie. Rok temu został zastąpiony prawie identycznym pojazdem. Komenda miała przekazać MANa do OSP Niesłabin.

W związku z tym jednostka OSP rozpoczęła niezbędne prace, została powiększona remiza i utwardzono podjazd.

Niestety jakiś czas temu strażacy otrzymali informację, że Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP podjął decyzję o przekazaniu samochodu Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna w Niesłabinie posiada lekki samochód ratownictwa technicznego Renault Mascott, rocznie wyjeżdża ponad 50 razy. Złożyli również niezbędne dokumenty do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, brak  pojazdu zablokował możliwość włączenia do systemu, ponieważ zgodnie z przepisami jednostka w KSRG powinna posiadać co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy. 

Foto. Michał Ratajczyk

Więcej o przekazywaniu samochodów PSP do OSP

http://www.strazacki.pl/akcje/przekazywanie-woz%C3%B3w-psp-do-osp-odpowiadamy

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

strazacki.pl/ŁS