Nabory do Państwowej Straży Pożarnej

Nabory do Państwowej Straży Pożarnej

Najświeższe informacje o naborach do Państwowej Straży Pożarnej.

Nabory do jednostek  Państwowej Straży Pożarnej 


 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

Termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 9 kwietnia  2021 r.

  • Liczba stanowisk: 1
  • Stanowisko proponowane: główny księgowy 
  • Stanowisko docelowe (etatowe): główny księgowy 
  • System pełnienia służby:  – codzienny 
  • Miejsce pełnienia służby: KP PSP w Opatowie - ul. Tadeusza Kościuszki 39, 27-500 Opatów

Przeczytaj więcej

 


 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

Termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 9 kwietnia  2021 r.

  • Liczba stanowisk, na które prowadzony jest nabór do służby: 2
  • Stanowisko służbowe: STAŻYSTA (stanowisko docelowe: starszy ratownik-kierowca, bezpośrednio związane z działaniami ratowniczo-gaśniczymi)
  • Wymiar etatu: pełny etat
  • Miejsce pełnienia służby: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, zmianowy system służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Starogardzie Gdańskim.

Przeczytaj więcej


Komenda Powiatowa PSP w Będzinie

Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko: stażysty (docelowo starszy ratownik – kierowca) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego - nabór do służby w KP PSP Będzinie - starszy ratownik-kierowca


 
Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 roku postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo – starszy ratownik) w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 roku. 
 
 


 Komenda Miejska PSP w Bytomiu 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo - starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021r. 
 

 
Komenda Miejska PSP w Bytomiu
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik – kierowca) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021r. 
 
 


 Komenda Miejska PSP w Chorzowie 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 13.04.2021r. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego - nabór do służby w KM PSP w Chorzowie
 


Komenda Miejska PSP w Dąbrowie Górniczej
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik-kierowca) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r.
 
 

 
Komenda Miejska PSP w Dąbrowie Górniczej 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy specjalista) w Wydziale Kwatermistrzowsko-Technicznym w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r. 
 

 
Komenda Miejska PSP w Gliwicach 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne 
w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik oraz starszy ratownik - kierowca) w podległych Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Gliwicach, Gliwicach - Łabędach, Knurowie i Pyskowicach w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 15.04.2021 roku.
 
Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego - nabór do służby w KM PSP w Gliwicach.
 


 Komenda Miejska PSP w Jaworznie
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta (docelowo – starszy ratownik kierowca) w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 16 kwietnia 2021r.
 
 
 

 
Komenda Miejska PSP w Katowicach 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik / starszy ratownik  – kierowca) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021r. 
 

 
Komenda Powiatowa PSP w Kłobucku 

Ogłasz dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo - starszy ratownik-kierowca) w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 15.04.2021r. 
 
 

 
Komenda Powiatowa PSP w Lublińcu 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty ( docelowo starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu – termin składnia dokumentów aplikacyjnych upływa 13.04.2021 r. 
 

Komenda Miejska PSP w Mysłowicach 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta (docelowo dyżurny stanowiska kierowania) w Sekcji Operacyjnej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego - nabór do służby w KM PSP w Mysłowicach 
 

 
Komenda Miejska PSP w Piekarach Śląskich 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (starszy ratownik - kierowca) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Komendzie  Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r.
 
 
 


Komenda Powiatowa PSP w Raciborzu 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo: starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa dnia 12.04.2021 r.
 


 Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej 
 
ogłasza z dniem 29.03.2021 roku postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo – starszy ratownik) w podległych Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 14.04.2021 roku. 
 


 Komenda Miejska PSP w Siemianowicach Śląskich 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo - starszy ratownik - kierowca) w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r.
 
 

 
Komenda Miejska PSP w Sosnowcu
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne 
w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy operator sprzętu) w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa w dniu 15.04.2021 r. 
 

 
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach 
 
Ogłasza  z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r.
 

 
Komenda Miejska PSP w Tychach 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 roku postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Miejskiej PSP w Tychach- termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 roku.
 
Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego – nabór do służby w KM PSP w Tychach
 

 
Komenda Miejska PSP w Zabrzu 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo-starszy ratownik, system służby zmianowy) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w ZABRZU – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 15.04.2021r.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: Warunki postępowania kwalifikacyjnego - nabór do służby w KM PSP w Zabrzu 
 

 
Komenda Miejska PSP w Żorach
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach - termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 12.04.2021 r.
 

 
Komenda Powiatowa PSP w Żywcu 
 
Ogłasza z dniem 29.03.2021 r. postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty (docelowo Starszy Ratownik-Kierowca) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu – termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 14.04.2021 r. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem:  Warunki postępowania kwalifikacyjnego – nabór do służby w KP PSP w Żywcu


Będziemy wdzięczni za Wasze zaangażowanie w tej kwestii i przesyłanie aktualnych postępowań kwalifikacyjnych w Jednostkach w całej Polsce!

 


Szkoły Państwowej Straży Pożarnej

 

szkola aspitantów krakowSzkoła Aspirantów PSP w Krakowie - Szkoła Policealna Technik Pożarnictwa


Ważne informacje dotyczące naboru

Ogłoszenie wyników – lista osób wstępnie zakwalifikowanych do służby kandydackiej (uwzględniająca punkty rekrutacyjne) – 19 sierpnia 2020 r. do godz. 19.00.

Proces naboru do służby kandydackiej składa się z: postępowania rekrutacyjnego, testu sprawności fizycznej oraz dodatkowo sprawdzianu z pływania i sprawdzianu braku lęku wysokości weryfikujących predyspozycje i umiejętności niezbędne do udziału w działaniach ratowniczych przez strażaka w służbie kandydackiej. Proces ten we wszystkich szkołach przeprowadzany jest w tych samych dniach o wyznaczonej godzini. 

Więcej informacji

 


10997727 858553774208563 168958469290377401 nSzkoła Aspirantów PSP w Poznaniu - Szkoła Policealna w zawodzie Technik pożarnictwa

 

Ważne informacje dotyczące naboru

Proces naboru do służby kandydackiej składa się z: postępowania rekrutacyjnego, testu sprawności fizycznej oraz dodatkowo sprawdzianu z pływania i sprawdzianu braku lęku wysokości weryfikujących predyspozycje i umiejętności niezbędne do udziału w działaniach ratowniczych przez strażaka w służbie kandydackiej. Proces ten we wszystkich szkołach przeprowadzany jest w tych samych dniach o wyznaczonej godzini. 

Więcej informacji


 MG 1068 2 kopiaCentralna Szkoła PSP w Częstochowie  - Kształcenie dzienne w zawodzie technik Pożarnictwa

Ważne informacje dotyczące naboru

Kandydaci, którzy nie dostarczyli świadectwa maturalnego, powinni tego dokonać bezwzględnie do dnia 14.08.2020 r. do godziny 15:00
bezpośrednio do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

 

Proces naboru do służby kandydackiej składa się z: postępowania rekrutacyjnego, testu sprawności fizycznej oraz dodatkowo sprawdzianu z pływania i sprawdzianu braku lęku wysokości weryfikujących predyspozycje i umiejętności niezbędne do udziału w działaniach ratowniczych przez strażaka w służbie kandydackiej. Proces ten we wszystkich szkołach przeprowadzany jest w tych samych dniach o wyznaczonej godzinie.

 

 Więcej informacji


sgspoSzkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie

 

Terminy i wykaz dokumentów mogą się różnić dla danego kierunku, szczegóły w linku poniżej. 

 

Więcej informacji

 


sppsp

 

Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszcz

Więcej informacji wkrótce - Przejdź