Osiek

[FOTO] Nowa ciężka SCANIA w OSP Osiek

[FOTO] Nowa ciężka SCANIA w OSP Osiek

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią w woj. wielkopolskim dotarł nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany na podwoziu Scania P450B4X4HZ linii XT. Zabudowa pojazdu została wykonana przez firmę Szczęśniak.

Nowy pojazd posiada ergonomiczna i bezpieczną kabiną brygadową przystosowana do przewozu sześcioosobowego zastępu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu znajduje się wciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg i liną o długości 28 metrów. W zabudowie pożarniczej znajdziemy pięć skrytek sprzętowych – po dwie z każdej strony nadwozia oraz jedną z tyłu, które przystosowane i przeznaczone są do przewozu sprzętu ratowniczego, pożarniczego i armatury wodno pianowej.

Na wyposażeniu samochodu znajduje się także autopompa o wydajności 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów, linia szybkiego natarcia wyposażona w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 1600-3200 l/min, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED. Zbiornik na wodę ma pojemność 7000 litrów, a na środek pianotwórczy 710 litrów.

Foto: Łukasz Michałek, Natalia Borowicka

Strażacki.pl

Do jednostki Ochotniczej Straży

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/