Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Skupie

OSP Skupie

OSP Skupie

Jednostka OSP Kupie została założona po II Wojnie Światowej. Remiza strażacka została wybudowana w latach 50 XX wieku. Początkowo do pożarów strażacy wyjeżdżali wozem konnym. Jednostka posiadała też ręczną pompę do wody, kilka wiader, łopaty i topór.

W latach 70 XX wieku druhowie otrzymali samochód pożarniczy Star 25 A25P z kabiną typu N23. Następnie strażacy pozyskali nowoczesny sprzęt strażacki: motopompę PO3, umundurowanie, węże strażackie, węże ssawne, hełmy bojowe itd.

W latach 80 i 90 XX wieku straż słynęła z dyskotek które odbywały się w sali OSP. W roku 2005 remiza przeszła gruntowny remont (wymiana dachu, wymiana okien, ułożenia płytek itp.) został tez zakupiony nowy sprzęt strażacki. W roku 2007 po wygraniu zawodów sportowo-pożarniczych został zakupiony wóz bojowy Magirus Deutz 170d11 wraz z motopompa PO5 i agregatem prądotwórczym. Ówczesny pojazd Star 25 został przekazany do Muzeum straży pożarnej w Warszawie.

W roku 2013 do straży dołączyło 7 chłopców w wieku 16-18 lat, których celem było przede wszystkim pomoc innym. Dnia 14 lipca w miejscowości Piaseczno gm. Cegłów pow. miński odbyły się zawody, w obu konkurencjach (sztafeta i bojówka) najlepsze okazało się OSP Skupie i po 6 latach przerwy druhowie stanęli na podium. Za zwycięstwo dostali czek na zakup sprzętu pożarniczego i pompę szlamowa marki Subaru. Rok później OSP Skupie na zawodach okazało się znowu najlepsze i po raz pierwszy w historii gminy Cegłów obroniła tytuł.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Skupie.

Strażacki.pl

Jednostka OSP Kupie została założona po II Wojnie Światowej. Remiza stra

Galeria