OSP w Kosorowicach

OSP w Kosorowicach 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kosorowicach dysponuje dwoma samochodami oraz łodzią motorową. Obecnie jednostka liczy 45 członków oraz trzy drużyny młodzieżowe w tym jedna kobieca. Dzięki zbiórką złomu strażacy kupują nowy sprzęt. W planach druhowie mają zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

 

W roku 1999 dwóch członków OSP pozyskało samochód z Niemieckiej Straży Pożarnej, był to Opel Blitz. W tym czasie w szybkim tempie przybywało nowych członków przez co jednostka bardzo szybko i prężnie się rozwijała. W roku 2006 dzięki zaangażowaniu strażaków został wykostkowany podjazd przed remizą oraz zamontowany system selektywnego alarmowania z terminalem GSM. W 2007 roku został poświęcony nowy sztandar. W tym czasie druhom udało się zakupić średni samochód marki Magirus- Deutz ze zbiornikiem wody 2.500l oraz szybkim natarciem i autopompą. Strażacy co roku wzbogacali się o nowy sprzęt. W 2008r zostały wymienione bramy wjazdowe na automatyczne.

W 2010 r dla OSP pojawiła się szansa włączenia do KSRG. Jednak druhowie musieli zakupić drugi samochód. Na początku roku 2011 udało się pozyskać średni samochód ratownictwa technicznego, samochód sfinansowała w całości OSP, bez pomocy z zewnątrz.

W dniu 19.03.2011 roku jednostka została oficjalnie włączona do KSRG. Dzięki Komendantowi Głównemu udało się zakupić zestaw do ratownictwa technicznego Holmatro, całość kosztowała 40tyś zł, połowa z tej kwoty to wkład własny OSP. Pieniądze zostały zebrane dzięki zbiórce złomu i ścince drzew. Od tamtej pory strażacy systematycznie pozyskują nowy sprzęt (zakup łodzi motorowej) remontują remizę (malowanie itd.)  oraz pozyskują środki na zakup fabrycznie nowego samochodu gaśniczego.

Na dzień dzisiejszy jednostka liczy 45 członków oraz 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze w tym jedna kobieca. Jednostka również bierze udział w zawodach sportowo-pożarniczych w których zajmuje wysokie miejsca. Jednostka organizuje corocznie wodzenie niedźwiedzia, pomaga systematyczne w oddawaniu krwi. Druhowie uczestniczą w różnych akcjach społecznych takich jak, festyny, pokazy strażackie, wizytują w przedszkolach i szkole. OSP współpracuje z innymi jednostkami  z gminy i nie tylko.

 { rsmediagallery tags="20140519_osp_kosorowice"}

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP w Kosorowicach.

Strażacki.pl

OSP