Góra

„Time To Row” - Mistrzostwa Polski służb mundurowych w wioślarstwie halowym

„Time To Row”  - Mistrzostwa Polski służb mundurowych w wioślarstwie halowym

„Time To Row” to impreza sportowa, która odbędzie się w dniu 7.05.2016r. w Górze na hali sportowo-widowiskowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Arkadia. Portal Strażaków – Strazacki.pl objął patronat medialny nad mistrzostwami. Zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach oraz kibicowania.

Organizatorem zawodów „Time To Row” jest Stowarzyszenie Chwytaj Sportowe Marzenia, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze oraz Klub Wioślarski AZS Wratislavia Wrocław

Zawody odbywać się będą pod patronatem zarówno osób piastujących stanowiska urzędowe jak i znakomitych sportowców, jakże ważnych dla dyscypliny wioślarstwa, również tego halowego. Wśród patronatu zawodów są m.in. : Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Wicemistrz Świata Boston 2016 Marcos Cesar Morales.

Rywalizacja w zawodach odbywać się będzie w pięciu kategoriach:

- KL – Kobiety do 61,5kg (waga lekka),

- KA – Kobiety powyżej 61,5kg (OPEN),

- ML – Mężczyźni do 75kg (waga lekka),

- MA – Mężczyźni powyżej 75kg (OPEN),

- Klasyfikacja drużynowa.

Zawodnicy, którzy zgłoszą swój udział, będą musieli okazać dokumenty, które zweryfikują ich przynależność do służb lub pracy w jednostkach służb wymienionych w regulaminie. Po weryfikacji dokumentów, zostaną przypisani do odpowiedniej kategorii, w której będę rywalizować z innymi zawodnikami. Hala zawodów będzie podzielona na cztery strefy:

- Strefa zawodów

- Strefa rozgrzewki

- Strefa kibica

- Strefa relaksu

Start zawodników odbywać się będzie na 4 do 6 ergometrach wioślarskich, nad którymi będzie czuwał zespół sędziowski oraz sędzia główny zawodów. Kolejnych 6 ergometrów będzie służyło zawodnikom jako sprzęt rozgrzewkowy przed startem. Kolejność poszczególnych startów zaplanowano w następujący sposób:

- Kobiety kat. lekka,

- Mężczyźni kat. lekka,

- Przerwa na występ artystyczny zespołu tanecznego,

- Kobiety kat. OPEN,

- Mężczyźni kat. OPEN.

Zawody rozpoczną się uroczystym otwarciem, przywitaniem gości i odegraniem hymnu państwowego. Każdy uczestnik zawodów po ukończeniu rywalizacji zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem mistrzostw, na którym będzie przedstawiony jeden z zabytków miasta Góry. Po startach wszystkich zawodników, zostanie przeprowadzona klasyfikacja każdej kategorii oraz suma czasów zespołów, które stworzyły drużyny. Pierwsze trzy osoby otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary za uzyskane miejsca. Najlepsze trzy drużyny otrzymają puchary za uzyskane miejsca. W trakcie zawodów przewidziany jest występ artystyczny oraz konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników zawodów.

Po części sportowej i wręczeniu nagród zawodnicy i zaproszeni goście będą mogli udać się do strefy relaksu, gdzie otrzymają przygotowane wcześniej posiłki i napoje regeneracyjne. -„W tej części chcemy, by środowiska mundurowe miały możliwość integracji, by rywalizacja sportowa miała także aspekt w duchu wzajemnego szacunku oraz zasad fair play.” - mówią organizatorzy.

Wszelkich informacji na temat organizowanych zawodów, można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej: WWW.ROWING.PL

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl