Białogart

Firefighter Combat Challenge Białogard

Firefighter Combat Challenge Białogard

Dokładnie za dziesięć dni rozpoczną się zawody Firefighter Combat Challenge Białogard – NAJTWARDSZY STRAŻAK OCHOTNIK 2015. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 10:00 (30 sierpnia 2015 roku). Nasz portal objął patronat medialny mad wydarzeniem.

Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim w Białogardzie na ul. Moniuszki 49. Organizatorami są: Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Pożarowego Ronin, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, SITP Szczecin, BOSiR Białogard, Ochotnicza Straż Pożarna w Rogowie, Gryf Białogard, O.G.M. Tacmed.

Zgłoszenia można przesyłać na email : . Zgłaszać się również można poprzez kontakt telefoniczny. W zgłoszeniu należy podać : - imię i nazwisko, - jednostka OSP, - rodzaj startu (ELITA, tandem, sztafeta) – jedno wpisowe pokrywa 3 starty, - nazwa sztafety, tandemu i startu indywidualnego - czy potrzebny będzie aparat ODO (w wyjątkowych przypadkach organizator zapewnia aparat). Koszt wpisowego to zł za osobę. Zgłaszać mogą się strażacy spoza powiatu białogardzkiego.

Plan zawodów (czasy podane są orientacyjnie, wszystko zależy od ilości zgłoszonych zawodników) :

• 10.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów

• 10.30 – starty tandemów

• 12.00 – eliminacje sztafet

• 13.00 – starty indywidualne, kategoria ELITA

• 14.00 – finały sztafet

• 15.00 – wręczenie nagród i zakończenie zawodów

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów - Marcin Rynkiewicz : 602-448-223, - Krzysztof Krepsztul : 537-670-312.

Na uczestników przygotowane będą konkurencje:

  1. Konkurencja – węże

Zadanie polega na zwinięciu w krąg pojedynczy dwóch węży W75 i wsadzeniu ich do skrzynki. Żadna część węża nie może wystawać poza skrzynię. Zwijanie węży musi odbywać się na ziemi dowolną metodą, tak aby wąż zmieścił się do przegrody. Po zwinięciu zawodnik przechodzi do następnej konkurencji.

KARY :

- wystający wąż lub jego część ze skrzyni ( 5 sec. )

- nie zwinięcia węża ( dyskwalifikacja )

  1. Konkurencja – młot

Zawodnik przy pomocy bezodrzutowego młotka, przesuwa metalową sztabę. Młotek po zakończeniu musi zostać odłożony na wyznaczone miejsce. Dowolny fragment młotka musi znajdować się w wyznaczonym miejscu, mieć styk z tym miejscem.

KARY :

- młotek nie ma styku z wyznaczonym miejscem ( 5 sek. )

- przesuwanie sztaby ( dyskwalifikacja )

- uderzanie w suwnicę ( 5 sek. )

  1. Konkurencja – slalom i wąż W52

Zawodnik wykonuje slalom między pachołkami na odległości 30 m. Na końcu czeka na niego nawodniona linia zakończona prądownicą Turbo Jet i składająca się z dwóch odcinków. Zawodnik musi przeciągnąć ten odcinek na odległość ok. 30 m. ,przejść przez bramkę i strącić cel. Odkłada prądownicę i przechodzi dalej.

KARY :

- strącenie pachołka ( 5 sek. )

- ominięcie pachołka ( 10 sek. )

  1. Konkurencja – ewakuacja osoby poszkodowanej

Zawodnik ewakuuje osobę poszkodowaną. Podchodzi do manekina, unosi jego głowę i łapie go pod pachami. Ewakuuje go do tyłu. Odległość do mety to 30 m.

KARY :

- wyjście na tor drugiego zawodnika ( dyskwalifikacja )

  • przenoszenie manekina nie dozwoloną metodą ( dyskwalifikacja )

Serdecznie zapraszamy do startu oraz kibicowania. 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria