Szczawnica-Jaworki

III Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP - 2015

III Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP - 2015

Serdecznie zapraszamy druhny i druhów na kolejną Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 12 i 13 września 2015 roku w Szczawnicy woj. małopolskie. Tym razem strażacy będą rywalizować pomiędzy sobą na położonej w przepięknej górskiej scenerii Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole.

Na zawody przyjeżdżają jednostki OSP z całego kraju. Można też zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu. W ciągu dwóch dni, bez wcześniejszych eliminacji, 5-osobowe drużyny strażackie na arenie sportowej będą miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody i zadania do zaliczenia. Klasyfikacja startujących drużyn jest z podziałem na druhów, druhny i zespoły mieszane tj. składające się z druhen i druhów.

Serdecznie zapraszamy strażaków i kibiców wraz z rodzinami na imprezę sportową, podczas której nie zabraknie sportowych emocji, ale również świetnej zabawy oraz dodatkowych atrakcji. Zawody rozpoczynają się - sobota o godzina 11.00, niedziela godzina 10.00.

Patronat Honorowy objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Organizatorami zawodów są Dariusz i Zbigniew Tokarscy oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego. Natomiast partnerem olimpiady jest Arena Narciarska Jaworki - Homole Szczawnica.

Regulamin i Warunki Uczestnictwa Olimpiady kontakt: , tel. 731 880 083

Niektóre przykłady zadań do wykonania podczas zawodów:
- bieg po równoważni ruchomej i stałej
- przeciąganie za pomocą liny samochodu terenowego lub opony z ciągnika
- przejście przez tunel
- bieg pomiędzy tyczkami lub przez płotki z osobą poszkodowaną na desce ratunkowej - bieg z aparatami powietrznymi, wężami ssawnymi lub innymi rekwizytami
- przejście przez ściankę
- przemieszczanie 15 – 20 kg worków z piaskiem, pojemników z wodą oraz opony z ciągnika
- strącenie dwoma prądami wodnymi wyznaczonych celów
- bieg pod górę schodami terenowymi około 20 m
- podawanie wiadrami wody napełnianej ze zbiornika
- budowa linii ssawnej
- rozwijanie i zwijanie węża w krąg
- wyjście i zejście po drabinie ( obiekt około 2 m. wysokości)

Nasz portal objął patronat medialny nad imprezą. 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria