Ciechocinek

IV Wojewódzkie Pokazy i Parada Strażacka - Ciechocinek 2017

 IV Wojewódzkie Pokazy i Parada Strażacka - Ciechocinek 2017

Wojewódzkie Pokazy i Parada Strażacka narodziły się w 2014 roku, kiedy to nowy zarząd OSP Ciechocinek postanowił zorganizować w/w imprezę. Z roku na rok zainteresowanie jednostek OSP w województwa kujawsko-pomorskiego jest co raz większe. W 2014 roku odwiedziło imprezę około 20 jednostek, w 2015 ok 30 jednostek, a przed rokiem prawie 40! Nasz portal objął patronat medilany nad wydarzeniem.

W tym roku impreza odbędzie się 3 czerwca. Początek o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Ciechocinku przy ulicy Tężniowej 6. Wcześniej bo o godzinie 14:15 zbiórka jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego na parkingu przed Campingiem w Ciechocinku przy ulicy Kolejowej 4B.

Impreza rozpoczyna się zbiórką wszystkich samochodów strażackich i wspólnym przejazdem ulicami Ciechocinka na Stadion Miejski, gdzie odbywają się pozostałe atrakcje przygotowane przez OSP Ciechocinek. Wydarzenie ma formę pikniku połączonego z atrakcjami związanymi ze Strażą Pożarną.

W programie imprezy min. prezentacje samochodów i sprzętu strażackiego, ratownictwo techniczne, ratownictwo medyczne, pokaz sikawki konnej i przenośnej, zabawy i konkursy. Przed rokiem imprezę odwiedził trenażer pożarniczy, który był świetną atrakcją zarówno dla strażaków jak i dla licznie przybyłej publiczności. Swoje stoiska prezentują też firmy strażackie.

W programie tegorocznej imprezy min.:

·         Parada wozów strażackich ulicami Ciechocinka

·         Pokaz pojazdów i sprzętu strażackiego

·         Pokazy sikawek konnych i przenośnych

·         Gaszenie drewnianej chatki

·         Stoiska handlowe firm strażackich

·         Ratownictwo medyczne

·         Konkursy i zabawy dla dzieci (animatorzy)

·         Zawody dla strażaków (min. przeciąganie wozu strażackiego, strumień wody z działka)

·         Występy zespołów muzycznych

Foto ciechocinek.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria