Kamieniec Ząbkowicki

Kamieniec Ząbkowicki: Niebawem rusza Rescue Days.PL!!

Kamieniec Ząbkowicki: Niebawem rusza Rescue Days.PL!!

Tegoroczne Rescue Days.PL odbędą się w Kamieńcu Ząbkowickim (woj. dolnośląskie, powiat ząbkowicki) w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2017 r. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy w ciągu dwudniowego seminarium będą uczestniczyli w dwóch wykładach i 6 scenariuszach. Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Rescue Days.PL w Polsce odbywają się od kilku lat. W ciągu dwóch dni ratowniczych zmagań strażacy z całego kraju stają naprzeciw kilku trudnych scenariuszy, a podczas ich realizacji mogą wypracowywać wspólne rozwiązania problemów, z którymi spotykają się na co dzień podczas prowadzonych działań ratowniczych. Impreza wzorowana jest na „imprezie Matce” – Niemieckich Rescue Days.

Zajęcia na RescueDays.PL prowadzone są zarówno przez instruktorów z Polski oraz z innych krajów. W trakcie tej dwudniowej imprezy uczestnicy stają naprzeciw zróżnicowanych scenariuszy, które odzwierciedlają realne przypadki. Przygotowane scenki dają możliwość sprawdzenia i zastosowania najnowszych technik ratowniczych.

W tym roku oprócz Polskich strażaków z jednostek PSP, OSP i Zakładowych Służb Ratowniczych wezmą udział strażacy z Litwy, Słowacji i Czech. Po "drugiej" stronie staną instruktorzy z Polski, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Poprzednie edycje RescueDays.PL miały miejsce w miejscowościach: Gołąbki, Czarna Woda oraz Częstochowa w tym roku czas na Dolny Śląsk!

W Kamieńcu Ząbkowickim organizatorzy przygotowali sześć scenek:

1. Nowoczesne konstrukcje, systemy i technologie we współczesnych pojazdach.

2. Samochód ka kołach pod naczepą.

3. Samochód na dachu na barierze.

4. Samochód na boku - dachem przy przeszkodzie.

5. Człowiek pod ciężarem - unoszenie gabarytu.

6. Ewakuacja poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych.

Serdecznie zaproszamy do Kamieńca Ząbkowickiego. Do zobaczenia! 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria