Kwalifikowana pierwsza pomoc. Najnowsze opracowanie PZWL

Kwalifikowana pierwsza pomoc. Najnowsze opracowanie PZWL

Książka „Kwalifikowana pierwsza pomoc” to pierwsze tak szczegółowe i spójne opracowanie dotyczące kwalifikowanej pierwszej pomocy dla jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. Portal Strażaków – Strazacki.pl objął patronat medialny nad tym ważnym opracowaniem, które na swojej półce powinien mieć każdy strażak.

Głównym celem, który przyświecał autorom, było wdrożenie w życie zalecenia WHO dotyczącego ujednolicenia postępowania w służbach odpowiadających za bezpieczeństwo obywateli i oparcie tych treści na faktach naukowych. Ciekawe, praktyczne przedstawienie tematów sprawia, że książka jest bardzo interesującą pozycją dotyczącą postępowania w fazie przedszpitalnej.

Kluczowe tematy zostały opracowane przez cenione autorytety, a autorami poszczególnych rozdziałów są praktycy pracujący w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Są to między innymi przedstawiciele: Wojskowego Instytutu Medycznego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Towarzystwa Prawa Medycznego, Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojskowego Inspektoratu Służby Zdrowia, Państwowej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz uczelni prowadzących kierunek ratownictwo medyczne. 

W redakcji naukowej zasiadają Andrzej Kopta, Jakub Mierzejewski, Gabriela Kołodziej.

Wydanie zawiera 436 stron formatu 15 x 23,5cm. Cena książki to 79 zł i można ją nabyć m.in. na http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/medycyna-ratunkowa/prd,kwalifikowana-pierwsza-pomoc,rid,264271.html W chwili obecnej na stronie PZWL książkę można kupić z 19% upustem.

Co ciekawe, już za kilka dni taka sama książka będzie do wygrania w naszym urodzinowym konkursie. Na naszym portalu pojawi się również recenzja tej publikacji. 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strażacki