Kuków

Mistrzostwa MDP w Sporcie Pożarniczym – zapraszamy do zapisów

Mistrzostwa MDP w Sporcie Pożarniczym – zapraszamy do zapisów

Za niecały miesiąc, 23 sierpnia 2015 roku w Kukowie odbędą się Mistrzostwa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Sporcie Pożarniczym. Jest to druga edycja zawodów (wcześniej pod nazwą Junior Firefighter Challenge). Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Patronat nad Mistrzostwami objął Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka.

Na przybyłych uczestników i kibiców oprócz zawodów będzie czekać wiele atrakcji, m.in. pokaz procesu spalania w pomieszczeniach zamkniętych na modelu drewnianego domku.

Przebieg konkurencji:

1. Zawodnik przebiega z wężami przez kładkę.

2. Po odłożeniu węży do skrzynki, zawodnik pokonuje ścianę drabiniastą, następnie uderzeniami młota przesuwa obciążenie po wyznaczonym torze.

3. Zawodnik zabiera wiaderko (5L), pokonuje ścianę, nabiera wodę ze zbiornika do wiaderka, ponownie pokonuje ścianę, opróżnia wiaderko (5L) do zbiornika 20-litrowego. Zawodnik musi nalać 15 litrów wody!

4. Uczestnik pokonuje tyczki slalomem, następnie przykręca pyszczki do prądownic.

5. Zawodnik łączy wąż W-52 z rozdzielaczem i prądownicą, następnie udaje się na linię mety.

Zgłoszenie drużyn można kierować na adres mailowy: W dzień zawodów należy dostarczyć oryginał zgłoszenia drużyny w formie papierowej.

Organizatorem mistrzostw jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie.

A tak było w ubiegłym roku. Całą relację z pierwszej edycji zawodów można znaleźć pod adresem http://strazacki.pl/relacje/i-edycja-zawod%C3%B3w-junior-firefighter-challenge-ju%C5%BC-za-nami

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria