Polska

Po Marzenia na Hel – strażacy pomagają Klaudii

Po Marzenia na Hel – strażacy pomagają Klaudii

Całą akcję wymyślili podchorążowie trzeciego roku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ich celem jest uzbieranie minimum pół miliona złotych i wsparcie leczenia Klaudii, która ma ogromne problemy ze wzrokiem. Czterech strażaków chce przejechać rowerami wzdłuż całą Polskę, zaczynając od wejścia na Rysy i kończąc aż na Helu. My jako Portal Strażaków – Strazacki.pl przyłączamy się do tej szczytnej akcji i będziemy ją cały czas wspierać.

Wyprawa tych wyjątkowych strażaków zacznie się 21 sierpnia 2015 roku wejściem na sam szczyt Polskich Tatr, dokładnie na wysokość 2499m n.p.m. Pierwszym przystankiem strażaków będzie Nowy Targ, nazywany powszechnie stolicą Podhala. Kolejnego dnia studenci SGSP będą nocować w Oświęcimiu. Kolejnego poranka strażacy przejadą 120 kilometrowym odcinkiem drogi do Częstochowy, gdzie planują przenocować u kolegów po fachu - kadetów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej. Po nocy udadzą się do centralnej Polski, miasta Łodzi, gdzie na pewno przejadą po ulicy Piotrkowskiej. Kolejny dzień będzie się wiązał z przebyciem 118 kilometrów do Włocławka. Kolejna wizyta zaplanowana jest w JRG Grudziądz. Następnie ratownicy ruszą prosto do Gdańska.

Ostatnim i za razem najważniejszym etapem w ostatnim dniu podróży będzie dojechanie na Hel i wzięcie udziału we wspólnym świętowaniu osiągnięcia jednego z celów. -”Mamy nadzieję, że znajdziecie się tam świętując razem z nami. Jesteśmy przekonani, że będziemy świętować nie tylko ukończenie trasy lecz także uzbieranie minimalnej kwoty potrzebnej na leczenie Klaudii.” - mówią strażacy.

Planowana podróż w liczbach :
- Łączna długość trasy: ok. 880 km
- Ilość wspomnień: nieskończenie duża
- Czas na siodełku: 50 h
- Liczba dni: 8

Klaudia ma 14 lat, urodziła się w 6-tym miesiącu ciąży ważąc 950 gram, z powodu wcześniactwa miała na początku wiele problemów, z których w większości udało jej się wyleczyć, jednak największym problemem jest bardzo słabe widzenie spowodowane retinopatią wcześniaczą. Klaudia pisze i czyta Alfabetem Braille'a. W lutym 2013 roku, udało jej się wyjechać do Indii na leczenie komórkami macierzystymi, po tym wyjeździe jest mała poprawa na bliskie widzenie, jednak w celu lepszego efektu, Klaudia potrzebuje jeszcze jednego lub dwóch wyjazdów. Teraz już czyta w czarnodruku na powiększalniku, jednak kolejny wyjazd z pewnością pomoże bardziej. Taki wyjazd, a także codzienna rehabilitacja jest bardzo kosztowna, jej rodzice z własnych środków nie są w stanie opłacić leczenia Klaudii. Klaudia oprócz wzroku rozwija się prawidłowo, uczy się bardzo dobrze, ma świetną pamięć, bardzo ładnie śpiewa, często występuje na koncertach, do szczęścia brakuje jej jednak lepszego wzroku.

Dlaczego chcecie pomóc Klaudii?
-„Bo pomagamy od lat ludziom, wyciągamy ich z domów pełnych dymu, wyciągamy z samochodów, w których byli zakleszczeni, czasem ściągamy koty z drzew, tylko dlatego, że to może być Twój ulubiony kot. By mogła żyć tak jak każdy z nas, by mogła zobaczyć to co my.
By w przyszłości mogła wsiąść na rower i razem z nami jechać przed siebie, nie myśląc o zatrzymaniu się ani przez chwilę. Teraz jedziemy pomóc Klaudii. Ona od samego początku nie może widzieć. Wyobraź sobie, że Klaudia nigdy nie widziała twarzy swojej własnej matki. Nie może chodzić na podwórko i bawić się być może z Twoim dzieckiem. Podziwiać naszej pięknej ojczyzny. Przypomnij sobie ile pięknych wspomnień masz z miejsc, które widziałeś. Wyobraź sobie, że Klaudia jeszcze tego nie doświadczyła. My w życiu spełniliśmy już jedno marzenie. Zostaliśmy strażakami. Teraz chcemy spełnić marzenie Klaudii. Tej dziewczynce brakuje tak niewiele by odrodzić się na nowo i żyć jak każdy z nas. Ty nie musisz być strażakiem ani superbohaterem, wystarczy, że wpłacisz złotówkę. Koniecznie zobacz nasz film i wesprzyj naszą akcję!” - Kwitują podchorążowie III roku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

Film promujący akcję można zobaczyć tutaj:

Zachęcamy do wpłat na konto bankowe: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: 76/K Klaudia Kwiecińska

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria