Sobótka środa, 11 października 2017

Sobótka: VII Ogólnopolskie Manewry Grup Ratowniczych

Sobótka: VII Ogólnopolskie Manewry Grup Ratowniczych

Portal Strażaków – Strazacki.pl wspólnie z OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego "Starówka" zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskich Manewrów Grup Ratowniczych, które 18.11.2017 odbędą się na terenie gminy Sobótka, koło Wrocławia. Nasz portal objął patronat medialny nad manewrami.

Ogólnopolskie Manewry Grup Ratowniczych realizowane są w ramach projektu doskonalenia umiejętności w obszarze reagowania na zagrożenia, bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa - „Bezpieczny Dolny Śląsk 2017” - realizowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Tematem przewodnim manewrów będą działania związane z udzielaniem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, działania związane z wypadkami mnogimi i masowymi oraz ratownictwo drogowe i techniczne.

Zajęcia podzielone będą na dwie części, warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość przypomnienia wybranych aspektów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz zagadnień nieobjętych w programie kursu KPP, a które mogą być przydatne w codziennej praktyce ratowniczej.

Druga część manewrów poświęcona zostanie realizacji praktycznych ćwiczeń ratowniczych, podczas których uczestnicy manewrów będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w regulaminie manewrów.

Zgłoszenia jednostek uczestniczących należy przesłać do 31.10.2017 za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres . Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania pod poniższym linkiem: https://www.dropbox.com/s/8ej430r8pxlkx8f/regulamin%20manewr%C3%B3w%202017.pdf?dl=0

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl