Kielce

Trwają przygotowania do 11. edycji EDURY w Targach Kielce

Trwają przygotowania do 11. edycji EDURY w Targach Kielce

Odbywająca się co 2 lata w Targach Kielce Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Technika Przeciwpożarowa EDURA to prawdziwe święto strażaków i służb ratowniczych. Jedyna tego typu impreza w Polsce, na której warto być, by na bieżąco śledzić nowości branży ratowniczej i przeciwpożarowej. Gromadzi 6 tysięcy zwiedzających, oraz wystawców nie tylko z Polski, ale także z kilkunastu krajów. 11. edycję zaplanowano na 9-11 czerwca 2016 roku, a przygotowania do tej specjalistycznej wystawy w Kielcach już wystartowały.

- Moim zdaniem Targi Kielce to najlepsze miejsce do zorganizowania takiej wystawy – mówi Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz – jest tutaj znakomita infrastruktura, doskonale współpracuje się z zespołem targów, świętokrzyskie środowisko strażaków jest bardzo zadowolone z tej imprezy, miasto jest optymalnie położone, a poza tym jesteśmy już po prostu przyzwyczajeni że Edura to Targi Kielce.

Rok 2014 był dla EDURY rokiem jubileuszowym. 10. Edycja zgromadziła w Kielcach ponad 170 wystawców, między innymi z Niemiec, Włoch, Szwecji, Irlandii, USA, Hiszpanii, Turcji, Belgii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Chin. Specjalistyczna wystawa prezentuje najnowsze urządzenia, sprzęt i technologie dla służby ratowniczych i ochrony przeciwpożarowej obiektów oraz likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

- W czasie Targów Edura 2016 będziemy prezentować nowości firmy WEBER, najnowsze urządzenia do ratownictwa technicznego. Na naszym stoisku znajdą się również ubrania specjalne marki LION, światowego potentata w produkcji ubrań dla Straży Pożarnej – mówi Anna Lewandowska z firmy PROCOM – już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w Targach Kielce.

Oprócz wystawy sprzętu EDURZE towarzyszą merytoryczne konferencje, ale wisienka na torcie są jak zwykle widowiskowe pokazy dynamiczne. Wypadek z udziałem samochodu dostawczego i busa, akcja ratownicza płonących aut - takie symulacje na żywo już można było podziwiać w Targach Kielce. Przyszłoroczne pokazy znów mają podgrzać atmosferę i zaskoczyć zwiedzających scenariuszem i być przykładem jak perfekcyjnie działać w niecodziennych sytuacjach.

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, gospodarczych oraz środowisk pożarniczych. W ramach EDURY 2016 przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze wystawione produkty przeznaczone do stosowania w szeroko rozumianej ochronie przeciwpożarowej. EDURA 2016 tradycyjnie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych  i Ministra Gospodarki i zostanie zorganizowana przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Na targach oczywiście nie może zabraknąć naszej ekipy, która będzie relacjonować targi na żywo. Będziemy na stoiskach naszych partnerów. Będziemy przekazywać wszystkie najważniejsze informacje z EDURY.

Jeszcze przed targami, właśnie od dzisiaj będziemy publikować nowości z przygotowań do największych w Polsce targów pożarniczych. U nas dowiecie się wszystkiego o wystawie.

Relację z jubileuszowej EDURY można znaleźć na naszym portalu pod adresem http://www.strazacki.pl/relacje/edura-2014-relacja

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria