Pelplin: Gminne Obchody Dnia Strażaka

Pelplin: Gminne Obchody Dnia Strażaka

Co roku na początku maja odbywa się wielkie święto strażaków z gminy Pelplin (pow. tczewski). Około godziny 9-tej na miejsce zbiórki zaczęły zjeżdżać się wozy pożarnicze, od Starów i Jelczy, po Tatrę. O godzinie 9:30 do pelplińskiej katedry ruszyły poczty sztandarowe, strażacy ochotnicy oraz pojazdy.

W kościele odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. Infułat Tadeusz Brzeziński - Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie. Po jej zakończeniu, goście, strażacy oraz mieszkańcy udali się na Plac Wolności, gdzie w ramach uchwalenia Konstytucji 3-go Maja złożono wieńce przed pomnikiem poległych w walce o wolność Ojczyzny.

Po złożeniu wieńców i odegraniu hymnu narodowego komendant gminny strażaków z Pelplina wydał rozkaz do alarmowego przejazdu wozów strażackich ulicami miasta. Brało w nim udział szesnaście samochodów pożarniczych, które udały się pod jednostkę Ochotniczej Straży w Pelplinie.

Obyło się tam wręczanie medali, odznaczeń i dyplomów. Był i czas na podziękowania od starosty dla strażaków za trud i poświęcenie dla mieszkańców oraz turystów gminy. Przemówienia wygłosili radni Pelplina, zastępca komendanta powiatu Tczew i kapelan strażaków. Na koniec święta strażaków z gminy Pelplin odbył się wspólny obiad.

Po głównych uroczystościach przygotowano ognisko dla całej strażackiej rodziny, podczas którego rozgrywane były konkurencje sportowe, takie jak siatkówka, czy też słynna z zawodów strażackich „bojówka”, gdzie młodzi adepci sztuki strażackiej rywalizowali z doświadczonymi strażakami OSP Pelplin.

Podziękowania dla władz OSP Pelplin za miłą gościnę i już teraz zapewniam, do zobaczenia!

{ rsmediagallery tags="20130507_pelpin_gminne_odchody_dnia_strazaka"}

Strażacki.pl

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet