Gdynia

Pierwszy strażacki RUNMAGEDDON za nami [FOTO]

Pierwszy strażacki RUNMAGEDDON za nami [FOTO]

W ubiegłą sobotę w Gdyni miały miejsce kolejne zawody z cyklu Runmageddon. Pierwszy raz w historii podczas zmagań obył się Strażacki Runmageddon w umundurowaniu specjalnym. W zmaganiach wzięło udział blisko 6,5 tys. zawodników w tym dziewięciu strażaków (Trójmiasto, Wrocław, Białogard).

Strażacki bieg odbył się na dystansie 6km w formule REKRUT z 30-stoma przeszkodami po drodze. -Wspieraliśmy się wzajemnie oraz pomagaliśmy innym uczestnikom na trasie jak przystało na ratowników – powiedział nam inicjator strażackiego Runmageddonu, który był również uczestnikiem.

Bardzo urozmaicona trasa łącząca wielokrotną kąpiel w morzu, bieg po piasku, czołganie się w ciasnych tunelach i wspinanie na przeszkody, to wszystko czekało na zawodników oraz strażaków w pełnym umundurowaniu bojowym. Niewątpliwie nurkowanie w Bałtyku w ubraniu specjalnym , butach bojowych oraz hełmie należało do najciekawszych wyzwań sobotnich zmagań.

Tuz przed metą na strażaków czekała ostatnia „konkurencja” prawdziwe starcie tytanów z zawodnikami rugby gdzie oczywiście strażacy pokazali wzorową prace zespołową.

Limit czasowy na pokonanie trasy wynosił 3 godziny, strażacy pokonali ten dystans w 1:55!!

Strażacki.pl

W ubiegłą sobotę w Gdyni miały miejsce kolejne zawody z cyklu Runmageddon. Pierwszy raz w historii pod


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria