Osiecznica(Krosno Odrzańskie)

Pijany strażak zatrzymany tuż po służbie. Wpadł podczas rutynowej kontroli trzeźwości.

Pijany strażak zatrzymany tuż po służbie. Wpadł podczas rutynowej kontroli trzeźwości.

  31 marca 2018 lokalna policja podczas rutynowej akcji kontroli trzeźwości zatrzymała pijanego kierowcę, który wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. Okazało się, że to zawodowy strażak jednostki w Krośnie Odrzańskim, który wracał właśnie z pracy.

  Pojazdem jechał ogniomistrz Przemysław W., zawodowy strażak z jednostki w Krośnie Odrzańskim, w której jest kierowcą-ratownikiem. W sobotę, 31 marca wezwany do pracy, stawił się w jednostce. Jak ustalił lokalny portal strażak wyjechał z jednostki około 16.20, a około dziesięćminut później został zatrzymany przez policję w miejscowości Osiecznica. 41-latek wydmuchał niemal dwa promile alkoholu.

  Nasuwa się pytanie czy ratownik spożywał alkohol na służbie? Wszytsko wskazuje, że tak. Aktualnie strażak przebywa na zwolnieniu lekarskim z powodu urazu nogi. Sprawą zajmię się teraz lokalna KP PSP, a także KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Oprócz konsekwencji służbowych w postaci nawet wydalenia ze służby grożą mu 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów przez 15 lat a także kilkutysięczna grzwyna. 

 

Artykuł powstał na podstawie materiału zaczerpniętego z portalu www.nowosci.com.pl

 


Strażacki.pl

  31 marca 2018 lokalna policja podczas rutynowej akcji kontroli trzeźwości zatrzymała pijanego ki


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon