Stręgiel piątek, 05 stycznia 2018

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Stręgiel - powiat węgorzewski

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Stręgiel - powiat węgorzewski

W czwartek, 5 stycznia 2018 roku w miejscowości Stręgiel (powiat węgorzewski) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie po godzinie 10.

Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Węgorzewo oraz zastępy z OSP Pozezdrze, Perły oraz Wojskowa Straż Pożarna. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia znaczna część dachu była już objęta pożarem. Osoby przebywające w mieszkaniu podczas pożaru na szczęście zdołały się ewakuować z niego już przed przebyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych z poziomu ziemi i jednego prądu z podnośnika. Prowadzono również działania gaśnicze od wewnątrz budynku.

Podczas akcji gaśniczej wystąpiły dość spore problemy i utrudnienia. Jak się okazało, hydrant znajdujący się nieopodal miejsca pożaru był uszkodzony. Na miejscu obecny był również Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie mł. bryg. Paweł Mickiewicz oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i zarządzania kryzysowego. Akcja gaśnicza trwała około 6 godzin. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dach budynku, a w jednym pomieszczeniu zawalił się strop. W akcji brało udział 24 strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru obecnie wyjaśnia policja.

Źródło: http://www.kwpsp.olsztyn.pl/index.php/wydarzenia/interwencje/4850-Po__ar-budynku-mieszkalnego-w-miejscowo__ci-Str__giel---powiat-w__gorzewski..html Zdjęcia: zdj. st. kpt. K. Bykowski

Marcin Waszkiewicz / Strazacki.pl


florian v3

kalendarze strażackie i OSP


Galeria