Oława

Pożar mieszkanie w Oławie

Pożar mieszkanie w Oławie

30.11.2018 około godziny 13:00 straż pożarną zadysponowano do pożaru przy ulicy Kutrowskiego 9 w Oławie. Na miejscu okazało się, że pali się mieszkanie na parterze. Błyskawicznie przystąpiono do akcji ratowniczo-gaśniczej.


Z płonącego mieszkania ewakuowano dwie osoby i udzielono im pomocy. Kolejne osoby, które wymagały pomocy, ewakuowano z pierwszego piętra. Jedną z nich poprzez użycie drabiny.
Strażacy wraz z jednym zespołem ratownictwa medycznego udzielali niezbędnej pomocy poszkodowanym. Po jakimś czasie dojechały kolejne karetki. W wyniku pożaru poszkodowane zostały cztery osoby. Po jedną przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola (Ratownik 23), który lądował na jezdni. Osobę poszkodowaną przetransportowano do Siemianowic Śląskich.
Ogień szybko ugaszono. Podczas akcji ewakuowano także kilkanaście osób, które nie potrzebowały pomocy medycznej. W działaniach brały udział zastępy z JRG Jelcz-Laskowice, JRG Oława, OSP Bystrzyca i OSP Siedlce, a także patrole policji, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe i zespoły ratownictwa medycznego.

 

Zdjęcia i tekst: Oława998

Strażacki.pl

30.11.2018 około godziny 13:00 straż pożarną zadysponowano do pożaru przy ulicy Kutrowskiego 9 w Oła

Galeria